کتاب مارینا

Marina
کد کتاب : 12783
مترجم :
شابک : 9786003672888
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 252
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1999
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 4 مهر

معرفی کتاب مارینا اثر کارلوس روئیت ثافون

کتاب "ماریانا" یک داستان فانتزی به قلم "کارلوس روئیت ثافون" نویسنده ی معروف اسپانیایی است و داستان آن در فضایی وهم آلود رخ می دهد . در ابتدای این کتاب ،گفته می شود "همه ما رازی دفن شده با غل و زنجیر داریم و کلید آن در اتاق کوچک روحمان است، این راز من است."
در کتاب "ماریانا " که بارسلونای دهه ی80 را به تصویر می کشد، اسکار درای پانزده ساله ، در حالی که از مدرسه شبانه روزی خود فرار کرده و در حال کاوش در یک محله قدیمی بارسلونا است تا راز های آن را کشف کند، با مارینای عجیب دیدار می کند و او ،اسکار را به سمت قبرستانی هدایت می کند .این مکان، جایی است که آنها ، آیین های مربوط به رقص مرگ را که در آخرین روز یکشنبه هر ماه اجرا می شود ، تماشا می کنند. دقیقا ساعت ده صبح ، زنی که لباس مخملی مشکی پوشیده است ،از واگن خود پایین می آید تا یک گل رز را بر روی قبر بی نامی قرار دهد. هنگامی که اسکار و مارینا تصمیم می گیرند او را دنبال کنند ، سفری را آغاز می کنند که آنها را به بارسلونای پس از جنگ منتقل می کند که فراموش شده است. دنیای که برای نجیب زادگان و بازیگران ، مخترعان و سرمایه داران است .در نهایت رازی تاریک ،که در دخمه های پر پیچ و خم زیر خیابان های شهر در انتظار آن ها است، آشکار می شود ...
کتاب "ماریانا" به چندین زبان ترجمه شده و جزو کتاب های پر فروش جهان است .

کتاب مارینا

کارلوس روئیت ثافون
کارلوس رویز زفون (انگلیسی: Carlos Ruiz Zafón؛ زادهٔ ۲۵ سپتامبر ۱۹۶۴) نویسنده داستان های جنایی و معمایی اهل اسپانیا است.کارلوس لوئیت ثافون در بارسلونا بدنیا آمد. او که در اسپانیا بزرگ شد ، زندگی کاری خود را با کسب درآمد در تبلیغات آغاز کرد. پدربزرگ و مادربزرگ او در یک کارخانه کار کرده بودند و پدرش بیمه می فروخت. در دهه 1990 ، روزی زافان به لس آنجلس نقل مکان کرد و مدت کوتاهی در زمینه نویسندگی روی پرده کار کرد. او به انگلیسی مسلط است.بیشتر تاثیرات کار های او از نویسندگان قرن 19، داستان ها...
نکوداشت های کتاب مارینا
Zafón is a master of both the subtle simile and the outrageous image.... Unlikely discoveries in mysterious, half-ruined mansions alternate with spine-tingling action sequences to create a grotesquerie that will delight horror fans.
ثافون استاد استعاره های ظریف و تصاویر بیدادگرانه است... ،اکتشافاتی بعید در عمارت های نیمه خراب اسرار آمیز که در تناوب با سکانس های اکشن ترسناک رخ می دهد تا طرفداران ژانر ترسناک را خشنود کند.
Publishers Weekly Publishers Weekly

قسمت هایی از کتاب مارینا (لذت متن)
مارینا پنجره های روشن سومین طبقه ی بنای ضمیمه ی تئاتر را نشانم داد. به سوی هشتی رفتیم. فضای پلکان از باران شب پیش هنوز خیس بود. از پله های خراب تاریک بالا رفتیم. مارینا ابراز نگرانی کرد: ـ و اگر ما را نپذیرفت؟ بی معطلی گفتم: ـ بیش تر فکر می کنم که منتظر ما است.

در در مه ۱۹۸۰، مدت یک هفته از دنیا ناپدید شدم. طی هفت روز و هفت شب هیچ کس ندانست کجا هستم. دوستان، رفیقان، معلمان و حتی پلیس به دنبال این فراری کشتند که برخی گمان می کردند مرده یا ناگهان دچار فراموشی شده و در خیابان های بدنام گم شده است. در یک هفته بعد، پلیسی شخصی پوش، فکر کرد من را شناخته است. ظاهرم با پسربچه ی ناپدیدشده تطبیق می کرد. فرد مشکوک مانند روحی معذب که در کلیسایی از آهن و مه بگردد، در "گار در فرانس" ول میگشت. مأمور با احتیاط شبیه یکی از رمان های سری نوار پیش آمد. از من پرسید آیا نامم اوسکار درانی" است و آیا پسر بچه ای هستم که بدون گذاشتن ردپایی از مدرسه ی شبانه ناپدید شده است.