کتاب سایه ی باد

The Shadow Of The Wind
کد کتاب : 12781
مترجم :
شابک : 9786003674059
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 744
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 2001
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 15
زودترین زمان ارسال : 7 خرداد

سایه باد
The Shadow of the Wind
کد کتاب : 36116
مترجم :
شابک : 978-9644056871
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 728
سال انتشار شمسی : 1386
سال انتشار میلادی : 2001
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 7 خرداد

سایه باد
The Shadow Of The Wind
کد کتاب : 39030
مترجم :
شابک : 978-9643116897
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 600
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2001
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 7 خرداد

سایه باد
The Shadow of the Wind
کد کتاب : 45754
مترجم :
شابک : 978-9642072613
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 566
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 2001
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 7 خرداد

سایه ی باد
La sombra del viento
کد کتاب : 12782
مترجم :
شابک : 9786002122216
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 700
سال انتشار شمسی : 1395
سال انتشار میلادی : 2001
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب سایه ی باد اثر کارلوس روئیت ثافون

رمان پر صفحۀ سایۀ باد نخستین جلد از این مجموعۀ چهارگانه است که با انتشار در سال ۲۰۰۴ در کشور اسپانیا زادگاه نویسنده خیلی زود مرزهای سراسر جهان را درنوردید و نویسنده اش را به شخصیتی فراملی بدل کرد. داستان از تابستان سال ۱۹۴۵ آغاز می شود. روزگاری پس از پایان مصیبت های جنگ داخلی اسپانیا، روزگار پایانی قحطی و بیم از شعله های جنگ جهانی دوم و روزگار آغازین وحشت و خفقان بزرگ مردم اسپانیا زیر سیطرۀ چکمه های دیکتاتوری نظامی ژنرال فرانکو. شخصیت اصلی و راوی داستان کودکیست ده ساله به نام دانیل سمپره، فرزند یک کتاب فروش که تخصص و شهرتی ویژه در خرید و فروش کتاب های دست دوم دارد. دانیل مادر خود را در چهار سالگی از دست داده و این فقدان، خلاءای عظیم در ذهن خردسال او به وجود آورده و از او کودک درونگرایی ساخته که صمیمی ترین دوستانش پس از توماس آگوئیلار همکلاسی اش شخصیت های خیالی کتاب های مغازۀ پدرش هستند. همه چیز از سپیدۀ صبحی آغاز می شود که دانیل با هراس از خواب بیدار می شود و فریاد می زند که چهرۀ مادرش را دیگر به خاطر نمی آورد. پدرش با شتاب خود را به او می رساند و می گوید که اگر آرام باشد رازی عجیب را در دل شهر بارسلون برای او فاش می سازد و سپس در همان روشنایی نیم بند سپیده دم، دانیل را از کوچه پس کوچه های کهن شهر قدیم بارسلون عبور می دهد و به کاخی عظیم و اسرار آمیز راهنمایی می کند که تنها تعدادی از کتاب فروشان قدیمی شهر از وجود آن آگاهند. فضایی که آن را گورستان کتاب های فراموش شده می نامند. فضایی عظیم با هزارتویی از قفسه های کتاب که درون آن ها از هر مجلدی که در جهان نایاب می شود یا از بین می رود نسخه ای یافت می شود. پدر دانیل می گوید که هیچ کس نمی داند این مکان کی و چگونه ساخته شده و خودش هم نخستین بار در ده سالگی همراه با پدرش به آنجا قدم گذاشته اما مطابق رسم معمول هر شخصی که برای نخستین بار قدم به آن مکان می گذارد می تواند کتابی را از دل قفسه ها انتخاب کند و از آن زمان به بعد وظیفۀ نگهداری و حفظ آن کتاب بر عهدۀ همان شخص است. به این ترتیب دانیل نیز قدم به درون هزارتوی کتابخانه می گذارد و از دل قفسه ها کتابی را انتخاب می کند که داستان آن با سرنوشت زندگی خود او پیوند می خورد. کتابی به نام سایۀ باد نوشتۀ خولین کاراکس. او تمام شب بعد را بی آنکه پلک بر هم بگذارد به خواندن این رمان می پردازد. کتابی که هیچ سنخیتی با سن و سال او ندارد اما فضای عجیب آن چنان تأثیر شگرفی بر روح و روان او دارد که تصمیم می گیرد بلافاصله دیگر کتاب های آن نویسنده را هم بیابد و خواندنشان را آغاز کند.

کتاب سایه ی باد


ویژگی های کتاب سایه ی باد

برنده ی جایزه ی بهترین کتاب خارجی فرانسه 2004

برنده ی جایزه ی بری سال 2005

برنده ی جایزه ی انجمن کتابفروشان کبک 2005

نامزد جایزه ی دیلیس سال 2005

برنده ی جایزه ی یک کتاب سن دیگو 2015

کارلوس روئیت ثافون
کارلوس رویز زفون (انگلیسی: Carlos Ruiz Zafón؛ زادهٔ ۲۵ سپتامبر ۱۹۶۴) نویسنده داستان های جنایی و معمایی اهل اسپانیا است.کارلوس لوئیت ثافون در بارسلونا بدنیا آمد. او که در اسپانیا بزرگ شد ، زندگی کاری خود را با کسب درآمد در تبلیغات آغاز کرد. پدربزرگ و مادربزرگ او در یک کارخانه کار کرده بودند و پدرش بیمه می فروخت. در دهه 1990 ، روزی زافان به لس آنجلس نقل مکان کرد و مدت کوتاهی در زمینه نویسندگی روی پرده کار کرد. او به انگلیسی مسلط است.بیشتر تاثیرات کار های او از نویسندگان قرن 19، داستان ها...
نکوداشت های کتاب سایه ی باد
A New York Times Bestseller
پرفروش ترین کتاب نیویورک تایمز.
New York Times New York Times

Anyone who enjoys novels that are scary, erotic, touching, tragic and thrilling should rush right out to the nearest bookstore and pick up The Shadow of the Wind. Really, you should.
هر شخصی که به کتب های ژانر ترسناک،احساسی،هیحان انگیز و ... علاقه مند است باید هرچه سریع تر به خرید کتاب سایه ی باد اقدام کند.
Washington Post	Washington Post

One gorgeous read.
یک خواندنی زیبا.
Stephen King

قسمت هایی از کتاب سایه ی باد (لذت متن)
احمق ها صحبت می کنند ، ترسوها ساکت هستند ، مردان خردمند گوش می دهند.

خاطرات از گلوله ها بدتر هستند.

پاریس تنها شهر دنیاست که در آن مردن از گرسنگی، هنوز یک هنر در نظر گرفته می شود.

کتابها آیینه ای هستند: فقط آنچه را که در درون خود دارید ، در آنها مشاهده می کنید.

هر کتاب ، هر جلدی که در اینجا می بینید ، دارای یک روح است. روح کسی که آن را نوشت و از کسانی که آن را خوانده اند و با آن زندگی کرده و خواب دیده است. هر بار که یک کتاب دست به دست می شود، هر وقت کسی چشم خود را به پایین صفحات خود می اندازد ، روحش رشد می کند و تقویت می شود.