کتاب تس دوربرویل

Tess of the D'Ubervilles

مشخصات کتاب تس دوربرویل
مترجم :
شابک : 978-600-490-042-3
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 562
سال انتشار شمسی : 1396
سال انتشار میلادی : 1891
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 4
زودترین زمان ارسال : ---

فیلم هایی بر اساس این کتاب در سال های 1913، 1979 و 2013 ساخته شده است.

پرفروش ترین رمان تانس هاردی

معرفی کتاب تس دوربرویل اثر تامس هاردی

کتاب تس دوربرویل، رمانی نوشته ی تامس هاردی است که اولین بار در سال 1891 به چاپ رسید. این رمان که امروزه به عنوان یکی از آثار مهم در ادبیات انگلیس محسوب می شود، به دلیل به چالش کشیدن هنجارها و چارچوب های مرسوم زمانه ی خود، در زمان اولین انتشار با بازخوردهای متنوع و گاهاً متضادی رو به رو شد. داستان این اثر، یک جامعه ی روستاییِ در حال مرگ را به تصویر می کشد و جذاب ترین و تراژیک ترین شخصیت زن در آثار هاردی را به مخاطبین معرفی می کند. در حقیقت، تس در میان تمامی کاراکترهایی که تامس هاردی خلق کرد، مهم ترین شخصیت برای او بود. تس میان دو زندگی و دو مرد گیر افتاده است: الِک دوربرویل، مردی جوان، ثروتمند و بی اخلاق که تس را در جنگلی دورافتاده اغوا می کند، و آنجل کلر که شوهر محافظه کار، اخلاق گرا و کینه ایِ اوست.

کتاب تس دوربرویل

تامس هاردی
توماس هاردی، زاده ی 2 ژوئن ۱۸۴۰ و درگذشته ی 11 ژانویه ی ۱۹۲۸، رمان نویس و شاعر جنبش طبیعت گرایی اهل انگلستان بود. آثار او معمولا در جنبش طبیعتگرایی طبقه بندی می شوند، اما در چندین شعر او رگه هایی از ادبیات عصر روشنگری و رمانتیسیسم دیده می شود.توماس هاردی در حوالی دورچستر انگلستان به دنیا آمد. پدرش سنگ تراش و مادرش زنی با مطالعه بود. توماس تا سن هشت سالگی یعنی زمانی که برای اولین بار به مدرسه رفت، نزد مادرش درس می خواند. پس از آن چند سالی در یک مدرسه ی محلی، لاتین آموخت. از آن جا که موقعیت اجت...
نکوداشت های کتاب تس دوربرویل
By the greatest poet and novelist of our age.
اثری نوشته ی بزرگترین شاعر و رمان نویس عصر ما.
John Cowper Powys, British novelist

Hardy's masterpiece.
شاهکار هاردی.
Amazon Amazon

Hardy’s artistic achievement.
دستاورد هنری هاردی.
Penguin Random House Penguin Random House

قسمت هایی از کتاب تس دوربرویل (لذت متن)
زیبایی یا زشتی نهاد کسی را نباید در کارهایش، بلکه در هدف ها و انگیزه هایش جست و جو کرد؛ گذشته ی حقیقی او را، نه در میان کارهای انجام شده، بلکه در کارهایی که آرزوی انجامش را دارد باید یافت.

زنی قدرتمند که از روی بی پروایی، قدرت خود را از دست می دهد، بدتر از زنی ضعیف است که هیچ وقت قدرتی برای از دست دادن نداشته است.

خانم ها می دانند جلوی چه چیزهایی باید بایستند، چون رمان هایی می خوانند که این دسته از ظرافت ها را به آن ها یاد می دهد.