کتاب هویت

مطالبه کرامت و سیاست ناخشنودی
Identity

مشخصات کتاب هویت
مترجم :

شابک : 978-6002534484
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 259
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2018
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 30 شهریور

معرفی کتاب هویت اثر فرانسیس فوکویاما

میل به بازشناسی هویت فردی، یک ایده بنیادی است که بیشتر رخدادهای حال حاضر سیاست جهانی را به هم مرتبط می کند. این امر تنها به مطالعات سیاست های هویت در محیط های دانشگاهی یا به ملی گرایی سفیدپوستی- که از دل آن برآمده است- منحصر نمی شود، بلکه مرزهای آن تا پدیده هایی مانند اوج گیری ناگهانی ملی گرایی کلاسیک و اسلام سیاسی گسترده می شود. .
فوکویاما دراین باره نوشته است: ظهور سیاست هویتی در لیبرال دموکراسی های مدرن، یکی از تهدیدهای اصلی است که با آن مواجه هستند و اگر نتوانیم به سمت وسوی فهم جهان شمول تری از کرامت انسانی گام برداریم، خود را به ادامه چنین کشمکشی محکوم کرده ایم. .
نشریه «فایننشیال تایمز» درباره این کتاب نوشته: بهترین روایت درباره اینکه ما چگونه به اینجا رسیدیم ... گنجینه ای ارزشمند و برآمده از تفکرات بزرگ ترین نویسندگان تاریخ درباره دموکراسی. .

کتاب هویت

فرانسیس فوکویاما
فرانسیس فوکویاما، زاده ی 27 اکتبر 1952، متخصص اقتصاد سیاسی و فیلسوفی آمریکایی است. فوکویاما در شیکاگو به دنیا آمد. او مدرک لیسانس خود را در رشته ی هنر از دانشگاه کورنل دریافت کرد و سپس در رشته ی فلسفه ی سیاسی ادامه ی تحصیل داد و مدرک دکترای خود در این رشته را از دانشگاه هاروارد گرفت. فوکویاما در حال حاضر، استاد و رئیس گروه توسعه ی اقتصادی بین المللی دانشگاه جانز هاپکینز در شهر واشنگتن دی. سی. است.