کتاب ماندن در وضعیت آخر

Staying Ok

مشخصات کتاب ماندن در وضعیت آخر
مترجم :
شابک : ‫‭978-9647443470
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 384
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 1985
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 28
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب ماندن در وضعیت آخر اثر تامس هریس

کتاب وضعیت آخر حاصل همۀ پژوهش ها و جست وجوهای سی سالۀ طبابت هریس به عنوان روان پزشک بود. شور و هیجان پیامد انتشار آن کتاب حکایت از تأثیر واقعی آموزه های آن داشت. پس از آن هزاران نامه از سوی افراد مختلف، از گروه ها و طبقات متفاوت جامعه و حرفه ها و عقاید گوناگون به او رسید که حاکی از تأثیر مثبت این دستاورد روان پزشکی است. نویسندگان نامه ها همچنین در پی اطلاعات و توضیحات بیشتر در آن باره بوده اند. مطالب کتاب حاضر پاسخی به آن پرسش هاست و نیز شامل پیشنهادهای شرکت کنندگان در سمینارهایی است که آن ها برگذار کرده اند.

هدف کتاب «ماندن در وضعیت آخر»، که ادامه منطقی کتاب «وضعیت آخر» است و ۱۶ سال پس از آن نوشته شده، استفاده از ابزار «تحلیل رفتار متقابل» برای مقابله با احساس های بد و ایجاد احساس های خوب است. چرا که احساس های خوب انرژی لازم را برای تجدید قوا در سفر زندگی فراهم می سازد.
اما «تحلیل رفتار متقابل» چیست؟
فرض کنید شخصیت تان را به سه قسمت «والد»، «بالغ»، «کودک» تقسیم کرده اید؛ شما چیزی به دوستتان می گویید یا کاری انجام می دهید و در مقابل دوستتان چیزی به شما می گوید یا کاری انجام می دهد. «تحلیل رفتار متقابل» فهم این واقعیت است که کدام یک از سه قسمت شخصیت شما این تبادل رفتار را شروع می کند و کدام یک از سه قسمت شخصیت دوستتان پاسخ می دهد.
اگر در کودکی دستخوش ترحم دیگران بودیم اما واقعیت امروز این است که ما کلا ناتوان نیستیم هر چند ممکن است احساس کنیم که هستیم.
بسیاری از مردم محصور در احساس های بد، هر روز بیش از روز پیش انرژی خود را از دست می دهند. ناکامی و وابستگی و سردرگمی در واقع می تواند ما را کم کم از پا در آورد و برنامه های ما را خراب کند و ارتباط ها و پیوندهایی را که طالب آن هستیم در هم بشکند و نهایتا ما را به اعماق سرخوردگی و یاسی بکشاند که احساس کنیم مطلقا بیهوده ایم.
با خواندن «ماندن در وضعیت آخر» درک می کنیم که: هر شخصی منحصر به فرد است؛ احساس ها واقعی هستند؛ می توانیم احساس هایمان را تغییر دهیم؛ و همه ما یک روز کودک بودیم.

کتاب ماندن در وضعیت آخر

تامس هریس
تامس آنتونی هریس، زاده ی 18 آپریل 1910 و درگذشته ی 4 می 1995، روانپزشک و نویسنده ی آمریکایی بود.هریس مدرک کارشناسی را در سال 1938 از دانشگاه آرکانزا و مدرک کارشناسی ارشدش را در رشته ی پزشکی، در سال 1940 از دانشگاه تمپل دریافت کرد. او پس از اتمام دوره ی کارآموزی در سال 1942، دوره ی تعلیمی خود در روانپزشکی را در بیمارستان سینت الیزابت واقع در واشنگتن دی. سی. آغاز کرد. هریس پس از چند سال به ریاست شاخه ی روانپزشکی نیروی دریایی ارتش رسید و علاوه بر کارهای بالینی، به نوشتن کتاب نیز روی آورد.