ناپلئونی کوچک

رنج های بزرگ ویکتور هوگو از ناپلئون سوم
Napoléon le Petit

مشخصات کتاب ناپلئونی کوچک
مترجم :ناصر ایراندوست
نوع جلد :جلد سخت
قطع :رقعی
شابک :978-600-5955-20-0‬‬
سال انتشار شمسی :1392
سال انتشار میلادی :1852
تعداد صفحه :648
سری چاپ :2
زودترین زمان ارسال :31 فروردین

ویکتور هوگو از برترین و پرفروش ترین نویسندگان کلاسیک فرانسه

معرفی کتاب ناپلئونی کوچک اثر ویکتور هوگو | ایران کتاب

کتاب ناپلئونی کوچک، اثری نوشته ی ویکتور هوگو است که نخستین بار در سال 1852 منتشر شد. این کتاب، اثر تأثیرگذاری است که هوگو در آن، حاکمیت ناپلئون سوم، امپراتور فرانسه، را به باد انتقاد می گیرد و محکوم می کند. هوگو بیشتر زمان حکومت ناپلئون سوم را در جزیره ی گرنسی در تبعید به سر برد و انتقادهایش از حاکمیت، از آن جهت از اهمیت ویژه ای برخوردار بود که او یکی از برجسته ترین فرانسوی های زمانه ی خود به حساب می آمد و افراد بیشماری برای او احترام قائل بودند. کتاب ناپلئونی کوچک دربردارنده ی مفهوم 2+2=5 به عنوان نشانه ای از انکار حقایق توسط نهاد قدرت است؛ مفهومی که بعدها توسط جورج اورول در شاهکارش، رمان «1984»، مورد استفاده قرار گرفت.

کتاب ناپلئونی کوچک

نکوداشت های کتاب ناپلئونی کوچک
An influential political pamphlet.
یک رساله ی سیاسی تأثیرگذار.
Raptis Rare Books

An important historical work.
یک اثر تاریخی بااهمیت.
Book Depository

قسمت هایی از کتاب ناپلئونی کوچک (لذت متن)
شارلوت لوئی ناپلئون بناپارت، پیش از آن که برای رئیس جمهوری برگزیده شود، نماینده مجلس بود و چهره اش در پیش چشم نمایندگان، با آن که در همه ی جلسات حاضر نبود، ناآشنا به نظر نمی آمد، و همه او را دیده بودند که در سمت چپ تالار مجلس ردیف پنجم می نشست. گرچه این آدم برای نمایندگان مجلس چهره ی تازه ای نبود، اما با ورودش در میان جمع شور و هیجانی به وجود آورد. به همین دلیل همه هیجان زده شدند که او برای آنان، چه دوستش بودند و چه مخالفش، آینده به شمار می رفت. آینده ای ناشناخته که داخل مجلس شده بود.

آه! اگر هیچکس از ایشان یاد نمی کند، شما این حقایق دردناک را به یاد کسانی که فراموشکارند بیاورید و بگویید: «ای کسانی که به خواب فرو رفته اید! بیدار شوید! درگذشتگان و کشته شدگان از پیش چشم شما رژه می روند!»