کتاب خورخه لوئیس بورخس

the last interview and other conversations
آخرین مصاحبه و گفتگوهای دیگر - ریچارد برگین
کد کتاب : 14330
مترجم :
شابک : 978-6004051712
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 200
سال انتشار شمسی : 1396
سال انتشار میلادی : 2012
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 19 تیر

خورخه لوئیس بورخس
The last interview and other conversations
(واپسین گفت و گو همراه با 2 گفت و شنود دیگر)
کد کتاب : 25683
مترجم : شایسته پیران
شابک : 978-9641855576
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 194
سال انتشار شمسی : 1396
سال انتشار میلادی : 2012
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 21 تیر

معرفی کتاب خورخه لوئیس بورخس اثر خورخه لوئیس بورخس

این کتاب دربردارنده مجموعه ای از بهترین و معروفترین مصاحبه های یکی از برجسته ترین نویسندگان آمریکای لاتین که در طول دوران کاری ارزشمند او صورت گرفته، است و برای نخستین بار ترجمه آخرین مصاحبه بورخس را در اختیار می گذارد. گفتگوهایی که تصویری را از شخصیت، اندیشه ها، دغدغه ها، باورها و نظرات مردی ادیب به نمایش می گذارد.

کتاب خورخه لوئیس بورخس

خورخه لوئیس بورخس
خورخه لوئیس بورخس ، نویسنده، شاعر و ادیب معاصر آرژانتینی. وی از برجسته ترین نویسندگان آمریکای لاتین است..او یکی از چهره های اصلی ادبیات اسپانیایی و جهانی است. کتابهای مشهور او که در دهه 1940 منتشر شد ، مجموعه ای از داستانهای کوتاه هستند که با مضامین مشترک از جمله رویاها ، هزارتوها ، فلسفه ، کتابخانه ها ، آیینه ها ، نویسندگان داستانی و اساطیر بهم پیوسته اند. آثار بورخس به ادبیات فلسفی و ژانر فانتزی کمک کرده است و از سوی برخی منتقدین بعنوان آغاز جنبش رئالیستی جادویی در ادبیات آمریکای لاتین قرن ...
قسمت هایی از کتاب خورخه لوئیس بورخس (لذت متن)
شاید اگر شخصا آدم شجاعی بودم، این قدر به شجاعت اهمیت نمی دادم. چون آدم به چیزهایی اهمیت می دهد که آن ها را ندارد، متوجهی؟ منظورم این است که اگر کسی شما را دوست داشته باشد شما این موضوع را بدیهی می دانید و شاید حتا از آن آدم خسته شوید. اما اگر کسی شما را رها کند احساس می کنید آسمان به زمین آمده است، قبول داری؟ اما این اتفاقات پیش می آید. چیزی که برای ما ارزش دارد آن چیزی است که نداریم و نه آن چیزهایی که داریم.