کتاب خورخه لوئیس بورخس

the last interview and other conversations
آخرین مصاحبه و گفتگوهای دیگر - ریچارد برگین

مشخصات کتاب خورخه لوئیس بورخس
مترجم :
شابک : 978-6004051712
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 200
سال انتشار شمسی : 1396
سال انتشار میلادی : 2012
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 25 آبان

معرفی کتاب خورخه لوئیس بورخس اثر خورخه لوئیس بورخس

این کتاب دربردارنده مجموعه ای از بهترین و معروفترین مصاحبه های یکی از برجسته ترین نویسندگان آمریکای لاتین که در طول دوران کاری ارزشمند او صورت گرفته، است و برای نخستین بار ترجمه آخرین مصاحبه بورخس را در اختیار می گذارد. گفتگوهایی که تصویری را از شخصیت، اندیشه ها، دغدغه ها، باورها و نظرات مردی ادیب به نمایش می گذارد.

کتاب خورخه لوئیس بورخس

خورخه لوئیس بورخس
خورخه لوئیس بورخس ، نویسنده، شاعر و ادیب معاصر آرژانتینی. وی از برجسته ترین نویسندگان آمریکای لاتین است. شهرت او بیشتر به خاطر نوشتن داستان کوتاه است. یکی از مشهورترین کتاب های او، داستان (۱۹۴۴)، گلچینی از داستان های کوتاه بورخس به انتخاب خودش است که مضامینی همچون رویاها، کتابخانه ها، آیینه ها، حیوان ها، فلسفه، دین و خدا را می توان حلقه اتصال این داستان ها دانست.
قسمت هایی از کتاب خورخه لوئیس بورخس (لذت متن)
شاید اگر شخصا آدم شجاعی بودم، این قدر به شجاعت اهمیت نمی دادم. چون آدم به چیزهایی اهمیت می دهد که آن ها را ندارد، متوجهی؟ منظورم این است که اگر کسی شما را دوست داشته باشد شما این موضوع را بدیهی می دانید و شاید حتا از آن آدم خسته شوید. اما اگر کسی شما را رها کند احساس می کنید آسمان به زمین آمده است، قبول داری؟ اما این اتفاقات پیش می آید. چیزی که برای ما ارزش دارد آن چیزی است که نداریم و نه آن چیزهایی که داریم.