زن زیادی

Zan-e Ziyadi

مشخصات کتاب زن زیادی
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-964-585-849-8
سال انتشار شمسی :1396
سال انتشار میلادی :1952
تعداد صفحه :148
سری چاپ :6
زودترین زمان ارسال :3 اردیبهشت

در فهرست برترین آثار داستانی ایران

معرفی کتاب زن زیادی اثر جلال آل احمد | ایران کتاب

کتاب زن زیادی، مجموعه ای از داستان های کوتاه نوشته ی جلال آل احمد است که اولین بار در سال 1952 منتشر شد. آل احمد در این مجموعه داستان ارزشمند، مانند سایر آثار برجسته ی خود، به موضوعاتی ورای زمان و شرایطی خاص می پردازد و شخصیت ها و اتفاقاتی را به تصویر می کشد که همه ی ما، حداقل یک بار در زندگی با آن ها برخورد داشته ایم. داستان های این مجموعه بر زندگی و نوع تفکرات زنان و البته نقش خرافات و جهالت در جامعه ی ایران تمرکز دارند و با نثر ساده و گیرای آل احمد، مخاطب را به درون دنیای خود می کشانند و او را در کنار شخصیت هایی بسیار زنده و قابل همذات پنداری قرار می دهند. کتاب زن زیادی بدون تردید یکی از برترین آثار جلال آل احمد است و هنوز هم جذابیت های خود را حفظ کرده است.

کتاب زن زیادی

قسمت هایی از کتاب زن زیادی (لذت متن)
در مملکت آدم های مفنگی، یکی دکترها کار و بارشان خوب است یکی هم مرده شورها.

وقتی در مملکتی قصاص قبل از جنایت می کنند، پس جنایت را هم پس از قصاص می شود مرتکب شد؛ و اگر قرار است به خاطر گناهی که آدم نکرده کیفری ببیند، ناچار خود گناه را هم پس از چشیدن کیفر باید بکند تا حسابش پاک باشد.

از آنچه به مردم می گوید بیش تر خودش دلگرم می شود. کم کم پی برده است که مهم، فهمیدن یا نفهمیدن طرف نیست. طرف می خواهد بفهمد، می خواهد نفهمد. مهم این است که گوینده، مطالب را برای خودش می گوید. به خودش چیزی را تلقین می کند یا دست کم برای موقع سخنرانی تمرینی می کند.