کتاب برخیز، ای موسی

Go down, Moses
کد کتاب : 15672
مترجم :
شابک : 978-9644480102
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 383
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1942
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 6
زودترین زمان ارسال : 17 خرداد

معرفی کتاب برخیز، ای موسی اثر ویلیام فاکنر

برخیز ای موسی سیزدهمین رمان بلند ویلیام فاکنر است که در آن از موضوعات نژادپرستی در آمریکا و شرح احوال و رفتار متقابل سیاه پوستان و سفیدپوستان سخن رفته است. این رمان نخستین بار در سال ۱۹۴۲ در آمریکا منتشر شده است. عنوان کتاب برخیز ای موسی مأخوذ از یکی از سرودهای مذهبی سیاه پوستان با همین نام است. درون مایه این سرود نمایانگر آرزوهای رویاگونه سیاه پوستان برای حضور منجی است که به قدرت بازوی او ظلم و ستم های وارد بر سیاه پوستان از میان برداشته شود.
این کتاب شامل هفت داستان به نام های: بود، آتش و اجاق، دلقک داغدار، پیران قوم، خرس، پاییز دلتا و برخیز ای موسی می باشد. وجود پیوستگی مضمونی و شخصیتی در بین داستان های این کتاب، آن را از حالت مجموعهٔ داستان های کوتاه بیرون آورده و به آن حالتی رمان گونه بخشیده است. شخصیت محوری داستان های این کتاب اسحاق مکازلین است که فاکنر از زبان او به بیان آنچه که می خواهد در باب سیاهپوستان و نژادپرستی بگوید می پردازد.

کتاب برخیز، ای موسی

ویلیام فاکنر
ویلیام کاتبرت فاکنر زاده ی ۱۸۹۷ و درگذشته ی ۱۹۶۲، رمان نویس آمریکایی و برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات بود. فاکنر در سبک های گوناگون شامل رمان، داستان کوتاه، نمایشنامه، شعر و مقاله صاحب اثر است.فاکنر در نیو آلبانی، می سی سی پی به دنیا آمد. در ۱۹۰۲ خانواده اش به آکسفورد، مرکز دانشگاهی می سی سی پی، نقل مکان کرد. به دلیل وزن کم و قد کوتاه در ارتش ایالات متحده پذیرفته نشد ولی به عنوان دانشجوی دانشگاه افسری در یگان پرواز سلطنتی در تورنتوی کانادا نام نویسی کرد و در ۲ دسامبر ۱۹۱۸ به عنوان افتخاری ستوان ...