کتاب مرد معلق Dangling Man


  • قیمت : ۸,۰۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود

معرفی کتاب مرد معلق اثر سال بلو

محمدعلی فائزی محمدعلی فائزی

رمان مرد معلق، در واقع، دفتر شرح وقایع شخصیت اصلی داستان، جوزف، بین 15 دسامبر 1942 تا 9 آپریل 1943 است. همه ی اتفاقات در گذشته روی داده اند و از طریق ذهن آشفته ی جوزف و در دفترش روایت می شوند. تمامی رمان مرد معلق تأمل برانگیز و شخصی، حسرت فزاینده ی جوزف برای خودشناسی و بازیابی هویتش است. هفت ماه از کناره گیری جوزف از شغلش در یک اداره ی گردشگری به منظور ورود به ارتش گذشته است. او به خاطر کاغذبازی های پیچیده ی رایج در ادارات، بین زندگی عادی و نظامی خود معلق است. جوزف که دانش پژوهی نصفه و نیمه بوده، تصور می کرد که داشتن اندکی اوقات فراغت و آسودگی، به او اجازه خواهد داد که وقت بیشتری را صرف درس خواند بکند. اما او به شکل غیرقابل توضیحی خود را ناتوان در مطالعه می یابد. جوزف که از زمان تحویل آپارتمان شان، به همراه همسر مهربان و دلسوزش، ایوا، در اتاقی پرت و درهم و برهم زندگی می کند، دلسردی به سراغش آمده و ناامیدی بر او چیره می شود. برای جوزف، گشت و گذار های بی هدف و مداوم، نشان از بی ارادگی ای دارد که به خودخوری وسواس گونه ای تبدیل خواهد شد. او حس می کند که در حال تغییر به فردی دیگر، شخصی شکاک و بدخلق است و برای اشاره به خود در گذشته، از عبارت «آن یکی من» استفاده می کند. این بحران هویت است که ژورنال جوزف و داستان رمان مرد معلق را تشکیل می دهد.

خرید و معرفی کتاب خواندنی مرد معلقمشخصات کتاب مرد معلق
قطع :رقعی
شابک :964-7514-73-5
وزن :235
تعداد صفحه :199
سال انتشار شمسی :1384
سال انتشار میلادی :1944
سری چاپ :1

ویژگی ها کتاب مرد معلق

نویسنده ی کتاب برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال 1976

نکوداشت های کتاب مرد معلق
An extraordinary novel.
یک رمان خارق العاده.
Observer Observer

One of the most honest pieces of testimony on the psychology of a whole generation who have grown up during the Depression and the war.
یکی از صادقانه ترین گواه ها در روایت چگونگی ذهن و روان نسلی که در خلال رکود اقتصادی و جنگ بزرگ شده اند.
New Yorker New Yorker

An imaginative Journal.
ژورنالی خلاقانه.
New York Times New York Times

بخش هایی از کتاب مرد معلق (لذت متن)
یک سره کتاب های جدید را سریع تر از آنکه بتوانم بخوانم می خریدم. چون تا زمانی که مرا احاطه کرده بودند وسعت زندگی ام را تضمین می کردند و بسیار با ارزش تر و ضروری تر از زندگی روزمره ای بود که مجبور به ادامه ی آن بودم.

در هر کس نشانه ای خنده دار و غیر عادی وجود دارد. نمی توانی همه چیز را با هم تحت کنترل درآوری.

نمی خواهم آویزان زندگی شوم. من نه آن قدر فاسد شده ام و نه آن قدر سرسختم که بتوانم زمانی که زندگی ام در خطر نابودی است از آن لذت ببرم.