کتاب مرد معلق

Dangling Man
کد کتاب : 179
مترجم :
شابک : 978-9647514736
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 200
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1943
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : ---

نویسنده ی کتاب برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال 1976

معرفی کتاب مرد معلق اثر سال بلو

رمان مرد معلق، در واقع، دفتر شرح وقایع شخصیت اصلی داستان، جوزف، بین 15 دسامبر 1942 تا 9 آپریل 1943 است. همه ی اتفاقات در گذشته روی داده اند و از طریق ذهن آشفته ی جوزف و در دفترش روایت می شوند. تمام داستان این رمان تأمل برانگیز و شخصی، حسرت فزاینده ی جوزف برای خودشناسی و بازیابی هویتش است. هفت ماه از کناره گیری جوزف از شغلش در یک اداره ی گردشگری به منظور ورود به ارتش گذشته است. او به خاطر کاغذبازی های پیچیده ی رایج در ادارات، بین زندگی عادی و نظامی خود معلق است. جوزف که دانش پژوهی نصفه و نیمه است، تصور می کرد که داشتن اندکی اوقات فراغت و آسودگی، به او اجازه خواهد داد که وقت بیشتری را صرف درس خواند بکند. اما او درمی یابد که به شکل غیرقابل توضیحی در مطالعه ناتوان است. جوزف که از زمان تحویل آپارتمان شان، به همراه همسر مهربان و دلسوزش، ایوا، در اتاقی پرت و درهم و برهم زندگی می کند، دلسردی به سراغش آمده و ناامیدی بر او چیره می شود. برای جوزف، گشت و گذار های بی هدف و مداوم، نشان از بی ارادگی ای دارد که به خودخوری وسواس گونه ای تبدیل خواهد شد. او حس می کند که در حال تغییر به فردی دیگر، شخصی شکاک و بدخلق است و برای اشاره به خود در گذشته، از عبارت «آن یکی من» استفاده می کند. این بحران هویت است که ژورنال جوزف و داستان رمان مرد معلق را تشکیل می دهد.

کتاب مرد معلق

سال بلو
سائول بلو، نویسنده ی آمریکایی کانادایی تبار بود که به خاطر دستاوردها و آثار ادبی خویش، برنده ی جایزه نوبل ادبیات، جایزه ی پولیتزر و نشان ملی هنر آمریکا شد. او تنها نویسنده ای است که سه بار برنده ی جایزه-ی کتاب ملی برای داستان شده است.سال بلو در ۱۰ ژوئن ۱۹۱۵ در خانواده ای یهودی در لانچین، کبک کانادا به دنیا آمد. پدر و مادرش چند سال قبل از تولد او از سن پترزبورگ روسیه به کانادا مهاجرت کرده بودند. او پس از خواندن رمان کلبه ی عمو تام، نوشته ی هریت بیچر استو، تصمیم گرفت که نویسنده شود. انتشار رمان...
نکوداشت های کتاب مرد معلق
An extraordinary novel.
یک رمان خارق العاده.
Observer Observer

One of the most honest pieces of testimony on the psychology of a whole generation who have grown up during the Depression and the war.
یکی از صادقانه ترین گواه ها در روایت چگونگی ذهن و روان نسلی که در خلال رکود اقتصادی و جنگ بزرگ شده اند.
New Yorker New Yorker

An imaginative Journal.
ژورنالی خلاقانه.
New York Times New York Times

قسمت هایی از کتاب مرد معلق (لذت متن)
یک سره کتاب های جدید را سریع تر از آنکه بتوانم بخوانم می خریدم. چون تا زمانی که مرا احاطه کرده بودند وسعت زندگی ام را تضمین می کردند و بسیار با ارزش تر و ضروری تر از زندگی روزمره ای بود که مجبور به ادامه ی آن بودم.

در هر کس نشانه ای خنده دار و غیر عادی وجود دارد. نمی توانی همه چیز را با هم تحت کنترل درآوری.

نمی خواهم آویزان زندگی شوم. من نه آن قدر فاسد شده ام و نه آن قدر سرسختم که بتوانم زمانی که زندگی ام در خطر نابودی است از آن لذت ببرم.