آتش و خشم

درون کاخ سفید ترامپ
Fire and Fury

مشخصات کتاب آتش و خشم
مترجم :یاسین قاسمی
شابک :978-600-8942-38-2
قطع :رقعی
تعداد صفحه :399
سال انتشار شمسی :1397
سال انتشار میلادی :2018
نوع جلد :شومیز
سری چاپ :1
زودترین زمان ارسال :6 خرداد

در فهرست کتاب های سیاسی برگزیده

از پرفروش ترین کتاب های نیویورک تایمز

انتخاب شده به عنوان یکی از کتاب های برگزیده سال به انتخاب The Guardian، The Sunday Times، The Observer و Financial Times

معرفی کتاب آتش و خشم اثر مایکل وولف | ایران کتاب

کتاب آتش و خشم، اثری نوشته ی مایکل وولف است که نخستین بار در سال 2018 انتشار یافت. وولف با دسترسی تقریبا بدون محدودیت خود به دفاتر کار رئیس جمهور در کاخ سفید، در این کتاب نشان می دهد که پشت صحنه ی نه ماه نخست دوران ریاست جنجال برانگیزترین رئیس جمهور آمریکا واقعا چه اتفاقاتی افتاد. از زمانی که دونالد ترامپ به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا سوگند یاد کرد، ایالات متحده و در واقع تمام جهان شاهد اتفاقاتی عجیب، جنجالی و گاها گیج کننده بوده است؛ اتفاقاتی که نشان دهنده ی خشم و عدم ثبات مردی است که بر کرسی قدرت نشسته است. کتاب آتش و خشم، شرحی هیجان انگیز و تکان دهنده از دوران ریاست ترامپ است که از جزئیات جدید و ارزشمندی درباره ی هرج و مرج به وجود آمده در کاخ سفید پرده برمی دارد.

کتاب آتش و خشم

نکوداشت های کتاب آتش و خشم
Indeed a significant achievement.
به واقع یک دستاورد بااهمیت.
The Economist

What makes the book significant is its sly, hilarious portrait of a hollow man.
چیزی که به این کتاب اهمیت می بخشد، تصویر طعنه آمیز و خنده دارش از مردی سطحی است.
The Guardian

An essential reading.
اثری ضروری.
Michael D’Antonio, author

قسمت هایی از کتاب آتش و خشم (لذت متن)
در آستانه ی زسیدن ترامپ به مقام ریاست جمهوری، رسانه ها با تحلیل های خاص خود در مورد مسائل ترامپ، توطئه ای با ابعاد وسیع آغاز کردند. این نظریه که ناگهان به عنوان بخشی از یک احتمال ارائه شد، این بود که روس ها دونالد ترامپ را در طی سفری به مسکو با یک نقشه ی اخاذی بی شرمانه تطمیع کرده بودند که این نقشه شامل فاحشه ها و اعمال جنسی ضبط شده بود که مرزهای جدیدی از انحراف را نشان می داد. نتیجه ی قطعی: ترامپ اگر مصالحه کرده باشد، با روس ها توطئه کرده بود تا انتخابات را بدزدند و او را به عنوان دست نشانده ی پوتین در کاخ سفید بگمارند.

رسانه ها شخصی هستند. یک سری تسویه حساب است. رسانه ها در خودآگاه جمعیشان تعیین می کنند چه کسی صعود و چه کسی سقوط کند، چه کسی زنده بماند و چه کسی بمیرد. اگر زیاد در چشم رسانه ها بمانی، سرنوشتت مثل سرنوشت دیکتاتور جمهوری موزفروش اغلب سرنوشتی بدفرجام است - قانونی که هیلاری کلینتون نتوانست آن را دور بزند. رسانه ها حرف آخر را می زنند.

بسیاری از گزارش ها در مورد آنچه در کاخ سفید ترامپ رخ داده است، با هم تضاد دارند و بسیاری از آن ها به روش ترامپی به طرز وحشتناکی نادرست هستند. این درگیری ها و نبود صداقت ها یکی از موضوع های اساسی کتاب است. به دلایل گوناگون بیشتر کسانی که من با آن ها در ارتباط بوده ام، یعنی کارکنان ارشد کاخ سفید و همچنین ناظران این وقایع، زمان زیادی را به مصاحبه و گفت و گو با من اختصاص داده اند و تلاش کرده اند ماهیت منحصر به فرد زندگی در کاخ سفید را در دوران ترامپ آشکار کنند. در پایان باید بگویم بر اساس آنچه من شاهد آن بوده ام و آنچه در این کتاب نوشته ام، افرادی هستند که به روش خود تلاش می کنند همکاری با دونالد ترامپ را تحمل کنند.