کتاب دشمن

The Enemy
جلد هشتم از سری کتاب های جک ریچر
کد کتاب : 1856
مترجم :
شابک : 978-600182177-6
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 576
سال انتشار شمسی : 1395
سال انتشار میلادی : 2004
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 18 خرداد

برنده ی جایزه بری برای کتاب جنایی

برنده ی جایزه ی بوک بروز سال 2005

معرفی کتاب دشمن اثر لی چایلد

«دشمن» هشتمین داستان از مجموعه رمان های جک ریچر به قلم لی چایلد، نویسنده ی بریتانیایی است که گرچه در سال ۲۰۰۴ منتشر شد، وقایع آن در سال ۱۹۹۰ اتفاق می افتد. زمانی که دیوار برلین فرو ریخته و جنگ سرد در شرف اتمام است، به جک ریچر اطلاع می دهند که یک مقام عالی رتبه ی ارتش ایالات متحده به قتل رسیده و هنگامی که ریچر برای دادن خبر قتل به سراغ خانواده ی مقتول می رود، با جنازه ای دیگر مواجه می شود: جنازه ی همسر ژنرال. ریچر برای یافتن پاسخ کنکاش خود در ارتش آمریکا را آغاز می کند. این، پایان یک دوران نیست، بلکه آغاز یک جریان است.
درواقع، این کتاب پیش درآمدی است بر اولین کتاب مجموعه ی جک ریچر (قتلگاه) و این بازگشت به عقب، در کنار استفاده ی دوباره ی نویسنده از راوی اول شخص، زیرمتن سیاسی داستان و مهارت نویسنده در نگارش داستانی جنایی، افتخاراتی برای کتاب به ارمغان آورد.

کتاب دشمن

لی چایلد
جیم گرانت، با نام مستعار لی چایلد، نویسنده ای بریتانیایی است که در 19 اکتبر ۱۹۵۴ در کاونتری به دنیا آمد و پس از سال ها زندگی در بیرمنگام، به تحصیل در رشته ی حقوق در شفیلد پرداخت و پس از آن، هجده سال در تلویزیون منچستر کار کرد تا این که در ۴۰ سالگی، به علّت تعدیل نیرو از کار اخراج شد. در چنین مقطعی از زندگی، که افراد خود را غرق در بحران می یابند، او از فرصت به دست آمده استفاده کرد و از آنجا که همیشه به خواندن آثار ادبی علاقه مند بود، مقداری مداد و کاغذ خرید و پس از چندی، اولین رمان از مجموعه د...