کتاب فوتبال چگونه جهان را توصیف می کند

How Soccer Explains the World
کد کتاب : 20659
مترجم :
شابک : 978-6002299659
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 224
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2004
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 7 بهمن

معرفی کتاب فوتبال چگونه جهان را توصیف می کند اثر فرانکلین فوئر

فوتبال چگونه جهان را توصیف می کند کتابی است که فرانکلین فوئر روزنامه نگار امریکایی در سال 2004 آن را نوشته است. این کتاب، تجزیه و تحلیلی از تبادلات رایج بین فوتبال و اقتصاد جهانی جدید ارائه می دهد.
فوئر در کتابش شما را همسفر خود می کند، در سراسر جهان از ورزشگاهی به ورزشگاه دیگر می برد و تلاش می کند تا دیدی تازه در مورد رویدادهای سیاسی و اقتصادی دنیای امروز پیدا کنید. فوتبال در این کتاب پدیده ی «رسانه ای جهانی شده» است که خود را وقف کرده تا اثرات جهانی شدن بر جوامع گوناگون را شرح دهد.
شکست جهانی شدن برای نابود کردن دشمنی های دیرینه در رقابت های بزرگ فوتبال که هولیگان ها به شدت در آن نقش دارند، اختلافات فرقه ای و گرایش های مذهبی شدید که منجر به تضاد دیدگاه ها و سر دادن شعارهای نژادپرستانه و حتی ضدبشری در استادیوم ها می شود، پیامدهای ورود دیدگاه های صرفا اقتصادی به فوتبال با نگاهی به پدیده ی مهاجرت، بروز فسادهای نوین با ظهور الیگارش های قدرتمند و در نهایت تقویت پایگاه ملی گرایی سنتی با استفاده از قدرت فوتبال، بخش هایی است که در این کتاب مورد بررسی قرار گرفته اند.
این کتاب را که فوئر با الهام از کتاب مشهور سایمون کوپر فوتبال علیه دشمن، (1994) نوشته، رسانه های معتبری همچون نیویورک تایمز، نیوزویک، وال استریت ژورنال و بوستون گلوب تحسین کرده اند.

کتاب فوتبال چگونه جهان را توصیف می کند

فرانکلین فوئر
فرانکلین فوئر (Franklin Foer) (زاده 20 20 ژوئیه 1974) نویسنده هیات در اقیانوس اطلس و سردبیر سابق جمهوری نو است که درباره دیدگاه های معاصر از دیدگاه لیبرال اظهار نظر می کند.فوئر در سال 1974 در خانواده ای یهودی متولد شد. او فرزند آلبرت فوئر وکیل و استر صفران فوئر است. وی برادر بزرگتر رمان نویس Jonathan Safran Foer و همچنین Joshua Foer روزنامه نگار آزاد است. وی در سال 1996 از دانشگاه کلمبیا فارغ التحصیل شد و در واشنگتن ، D.C زندگی می کند.
دسته بندی های کتاب فوتبال چگونه جهان را توصیف می کند