کتاب آچار فلسفه

Philosophy Hacks
صد راه هوشمندانه برای کمک به فهم و به یاد سپردن مهم ترین نظریه ها
کد کتاب : 22035
مترجم :
شابک : 978-6006043166
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 294
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 2018
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب آچار فلسفه اثر رابرت آرپ

«آچار فلسفه» روشی ساده را برای درک و به خاطر سپردن پیشگامانه ترین مفاهیم بنیادی فلسفه در 3000 سال تفکر فلسفی ارائه می دهد. این همان کتابی است که همیشه به دنبال آن بوده اید. چکیده ای از آنچه تفکر انتقادی و دیسکورس های فلسفی در طول قرن ها عرق ریزان فلسفی به آن رسیده اند را در این کتاب می توانید یک جا داشته باشید.
در اصل میانبری است میان راه های پرپیچ و خم و بعضا تاریک در فلسفه. «آچار فلسفه دست شما را میان منظومه ای از ایده های پراکنده می گیرد و عناصر اصلی تئوری را به همراه مجموعه ای از مثالها که همه می توانند برای شما قابل درک باشند را کالبد شکافی می کند.

از الزام طبقه بندی کانت گرفته تا ساختارشکنی دریدا. در این پژوهش ژرف که توسط «شهاب الدین عباسی» به فارسی بر گردانده شده است، 100 مفهوم کلیدی فلسفی توضیح داده شده است ، از تجربه گرایی تا پوزیتیویسم منطقی.
این مقدمه ای کامل برای فلسفه خوان ها و دانشجویان علاقه مند به این رشته است. «آچار فلسفه» یک روش جدید عالی برای یادگیری در مورد مهمترین ایده ها و مفاهیم فلسفی است که یادآوری آنها را حتی ماه ها پس از خواندن کتاب آسان می کند.
«رابرت آرپ» نویسنده کتاب، استاد راهنمای فلسفه در کالجی واقع در منطقه کانزاس سیتی است. وی از دانشگاه سنت لوئیس دکترای فلسفه گرفته و در فلسفه ذهن و فلسفه مدرن تخصص دارد. رابرت آرپ ، عضو انجمن فلسفه آمریکا و انجمن فلسفه علم است و در حوزه های مختلف فلسفی مقالات و کتاب های زیادی را نگاشته است.

کتاب آچار فلسفه

رابرت آرپ
رابرت آرپ ، متولد 20 مارس 1970، فیلسوف آمریکایی است که به دلیل فعالیت در اخلاق ، فلسفه مدرن ، هستی شناسی ، فلسفه زیست شناسی ، علوم شناختی ، روانشناسی تکاملی ، مطالعات دینی و فلسفه و فرهنگ عامه شناخته شده است. وی در حال حاضر به عنوان استاد کمکی تدریس دروس فلسفه در کلاس و به صورت آنلاین در مدارس متعدد در کانزاس سیتی ، منطقه میسوری و سایر مناطق ایالات متحده فعالیت می کند.
دسته بندی های کتاب آچار فلسفه
قسمت هایی از کتاب آچار فلسفه (لذت متن)
این یک کتاب میانبر به فلسفه است. ما همه با کتاب های مفصل و «طولانی بر» آشنا هستیم - جاده های طولانی و پیچ در پیچ به طرف ایده هایی که متن های کلاسیکی مانند نقد عقل محض کانت، محاورات افلاطون، و منطق ارسطو ارائه می کنند. اینها فقط چند نمونه اسطوره ای و «فاخر» از میان انبوه کتابهای فلسفی هستند. اما اگر عملا وقت (یا شاید تمایل به خواندن این آثار را نداشته باشیم، چی؟ یا اصلا اگر لحظه ای تند برویم و بگوییم عملا نیازی به خواندن آنها نداریم چی؟ شاید فقط به بیرون کشیدن و بررسی کردن چند ایده معدود نیاز داشته باشیم. آن وقت چه باید کرد؟ اصلا بیاییم و بگوییم بخش بیشتر میلیونها صفحه متن فلسفی، اعم از عالی و متوسط و معمولی، اضافی هستند و در آنها فقط تکه های نسبتا کوچکی از بینش وجود دارد، چی؟ گفتن این حرف ها ممکن است شرم آور به نظر برسد، ولی فلسفه همین طور است. می توانید هزاران صفحه بخوانید و فقط به یکی دو ایده بر بخورید. تازه حتی بعدش هم معلوم می شود که آن ایده ها غالبا به طرز بدی ارائه شده اند - شاید به این علت که فیلسوف تلاش می کرده با بینش خودش کنار بیاید، یا به این علت که آن بینش فلسفی در آن زمان نصف و نیمه از کار در آمده.

فلسفه، تقریبا بیشتر از هر رشته دیگری، تن به کتابی مثل این می دهد. کتابی که در آن هزاران سال اندیشه، و همین طور هزاران صفحه تأمل و ژرف نگری، به فشرده ترین و تقطیر شده ترین شکل در می آید، و در قالب چند صد کلمه و حتی پس از آن، در قالب یک «اشاره» یک پاراگرافی جای می گیرد. مطمئنا ایده های بزرگ فلسفه فراتر از آن هستند که بشود آنها را در چند کلمه خلاصه کرد. ولی هیچ ضرری ندارد که برای برجسته کردن اندیشه های اساسی و بیان عصاره مفاهیم فلسفی، به طور دقیق و فشرده به جنبه های کلیدی اشاره کنیم. به علاوه، این یک کتاب مرجع کوچک هم نیست که قرار باشد تاریخ این رشته را خلاصه کند، بلکه بیشتر، یک طرح خاص و استثنایی است - نقشه ای است از ۱۰۰ نقطه تاریخی البته این نقاط تاریخی از هم دور هستند. ولی ما مثل یک راهنمای توریستی واقعی، آموزش ها و راهنمایی هایی در اختیار خواننده قرار می دهیم، که چطور به آنها برسد و وقتی به آنها رسید، چه کار کند.