کتاب سفیدی مرگبار

Lethal White
کد کتاب : 22581
مترجم :
شابک : 978-6001826061
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 912
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2018
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 2 مهر

نامزد جایزه گودریدز برای داستان معمایی و تریلر سال 2018

معرفی کتاب سفیدی مرگبار اثر جی کی رولینگ

سفیدی مرگبار چهارمین کتاب از سری کورمورن استرایک است که توسط نویسنده ی پرفروش بین المللی جی. کی. رولینگ با نام مستعاررابرت گالبریث به چاپ رسیده است.
هنگامی که بیلی ، یک جوان روان رنجور ، به دفتر خصوصی کورمورن استرایک می رود تا از او در تحقیقات درباره جنایتی کمک بخواهد ، که فکر می کند او در کودکی شاهد آن بوده است ، استرایک عمیقا پریشان می شود. در حالی که بیلی آشکارا از نظر روحی بیمار است و نمی تواند بسیاری از جزئیات مشخص را به خاطر بسپارد ، چیزی صمیمانه درباره او و داستان او وجود دارد. اما قبل از اینکه استرایک بتواند از او سوال کند ، بیلی با وحشت از دفتر او بیرون می زند.
در تلاش برای رسیدن به انتهای داستان بیلی ، استرایک و رامین الاکوت- کسی که زمانی دستیار وی بوده و اکنون شریک او در آژانس است - در یک مسیر پیچیده قرار می گیرند که آنها را از کوچه پس کوچه های لندن ، به یک پناهگاه داخلی مخفی درون پارلمان می برد. به خانه ای زیبا ، اما شیطانی در حومه ی شهر.
و در طول این تحقیق ، زندگی شخصی استرایک به دور از هیاهو نیست: شهرت تازه به دست آمده ی او به عنوان کارآگاه خصوصی به این معنی است که او دیگر نمی تواند مانند گذشته کارش را پشت پرده انجام دهد. علاوه بر این ، رابطه او با دستیار سابقش فراتر از گذشته است — رابین اکنون برای استرایک یک شریک تجاری نیست ، بلکه روابط شخصی آنها بسیار پیچیده تر از این هاست.

کتاب سفیدی مرگبار

جی کی رولینگ
جوآن جو رولینگ، زاده ی ۳۱ ژوئیه ۱۹۶۵، با نام های هنری جی. کی. رولینگ و رابرت گالبریث، نویسنده ی مجموعه کتاب های داستان هری پاتر است. داستان های هری پاتر پس از شهرت جهانی، جوایزی متعدد را از آن خود کرد. این مجموعه ی داستانی به ۶۵ زبان و به طور تقریبی در ۴۰۰ میلیون نسخه منتشر شده است. کتاب های هری پاتر از پرفروش ترین کتاب های تاریخ بشر بوده اند. در سال ۲۰۰۷ فهرست ثروتمندان ساندی تایمز، میزان ثروت رولینگ را حدود ۴۵۴ میلیون پوند (۱٫۰۷ میلیارد دلار) تخمین زد و در بین پولدارترین زنان انگلیس، رولینگ...
نکوداشت های کتاب سفیدی مرگبار
Rowling's wizardry as a writer is on fulsome display in Lethal White
جادوی رولینگ به عنوان یک نویسنده به شکل اغراق آمیزی در سفیدی مرگبار به نمایش در می آید.
USA Today USA Today

Compulsively readable.
شما را وادار به خواندن می کند.
People People

Rowling's emotionally intelligent portrayal of her protagonists never overwhelms the whodunit story line
تصویرپردازی هوشمندانه و احساسی رولینگ از قهرمانانش هرگز خط داستانی پلیسی را تحت تاثیر قرار نمی دهد .
Publishers Weekly, Starred Review

قسمت هایی از کتاب سفیدی مرگبار (لذت متن)
ساعت یازده و نیم جمعه ی همان هفته، استرایک با صورت تازه تراشیده و کت وشلوار از متروی گرین پارک بیرون آمد و در پیکادلی به راهش ادامه داد. اتوبوس های دو طبقه از مقابل ویترین فروشگاه های پرزرق وبرقی می گذشتند که با سرمایه گذاری روی تب المپیک، مجموعه ای از کالاهای رنگارنگ را عرضه می کردند: مدال های شکلاتی با پوشش طلایی، پوتین هایی به رنگ پرچم ملی، پوسترهای ورزشی قدیمی و اینجا و آنجا، لوگوی شکسته پاره ای که جیمی نایت با صلیب شکسته مقایسه اش کرده بود.

این سوءظن وجود داشت که شخص موردنظرش، شریک کار نوپایی که به تازگی اخراج شده بود، قصد فروش مشخصات کلیدی اپلیکیشن جدیدی را به رقبا داشته باشد. استرایک ساعت ها مرد جوان را از این غرفه به آن غرفه تعقیب کرده، از تمام فعالیت هایش مدرک جمع کرده بود به این امید که خسته شود و جایی بنشیند. اما بین قهوه فروشی که مشتریانش سر میزهای بلندی می ایستادند و ساندویچ فروشی که همه در آن می ایستادند و با دست از جعبه های پلاستیکی سوشی می خوردند، شخص موردنظر هشت ساعت تمام را با راه رفتن یا ایستادن گذرانده بود. روز قبلش، وقتی بعد از ساعت ها پرسه زدن در خیابان هارلی برمی گشت، تعجبی نکرد که باز کردن پای مصنوعیش چه قدر سخت بود چون لایه ی ژله ای که سر پای قطع شده را از ساق پای مصنوعی جدا نگه می داشت، از پوستش کنده نمی شد