یک ماجرای خیلی خیلی خیلی سیاه

A Very Very Very Dark Matter

مشخصات کتاب یک ماجرای خیلی خیلی خیلی سیاه
مترجم :
شابک :978-6226401012
قطع :رقعی
تعداد صفحه :93
سال انتشار شمسی :1397
سال انتشار میلادی :2018
نوع جلد :شومیز
سری چاپ :1
زودترین زمان ارسال :5 تیر

معرفی کتاب یک ماجرای خیلی خیلی خیلی سیاه اثر مارتین مک دونا | ایران کتاب

یک ماجرای خیلی خیلی خیلی سیاه، نهمین نمایش نامه مارتین مک دونا، نخستین بار پاییز 2018 در لندن روی صحنه رفت و اجرایی بسیار موفق داشت. این بار، خلاف آثار قبلی نویسنده اش، شخصیت هایی واقعی قهرمانان نمایش اند، هانس کریستین اندرسن و چارلز دیکنز، با چهره هایی یکسر متفاوت از تصویر تاریخی جا افتاده شان، مردانی شریر و بی رحم که برای رسیدن به خواسته هایی شخصی و برای کسب موفقیت، از هیچ کاری ابا ندارند، حتی شکنجه و کشتن بی گناهانی که تنها جرمشان داشتن خلاقیتی بیشتر از این نویسنده های شهیر است. اما تاریخ همیشه به راهی نمی رود که نقش آفرینانش خواسته اند، حتی اگر مثل این نمایش نامه غریب مک دونا، کسانی از آینده به امروز بیایند تا تاریخ را آن جور که دلخواهشان است، دستکاری کنند.

اندرسن راوی قصه ها و افسانه هایی دل انگیز است و میلیون ها نفر دوستش دارند، اما رازهای تلخ و سیاهی دارد که آن ها را از جهان خارج مخفی نگه داشته است. مک دونا در فضایی که خیلی از منتقدان آن را «سوررئالیستی» خوانده اند، داستان متفاوتی دربارۀ اندرسن روایت می کند.

کتاب یک ماجرای خیلی خیلی خیلی سیاه

مارتین مک دونا
مارتین فارانان مک دونا، زاده ی 26 مارس 1970، نمایشنامه نویس، فیلمنامه نویس و کارگردان ایرلندی/انگلیسی است.مک دونا در لندن و در خانواده ای ایرلندی به دنیا آمد. پدر و مادرش در سال 1922 به ایرلند بازگشتند و او و برادرش(که او هم نویسنده است)را در لندن گذاشتند. مک دونا، مکان شش نمایشنامه ی اول خود را شهر گالوی انتخاب کرد؛ شهری که او در کودکی تعطیلاتش را در آن سپری می کرد. اولین اثر حرفه ای مارتین مک دونا در سال 1996 به چاپ رسید.