کتاب دریا

The Sea
  • 30 % تخفیف
    50,000 | 35,000 تومان
  • موجود
  • انتشارات: افق افق
    نویسنده:
کد کتاب : 33
مترجم :
شابک : 978-964-369-321-3
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 212
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 2005
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 6
زودترین زمان ارسال : 13 اسفند

برنده جایزه من بوکر سال 2005

بنویل در سال 2011 برنده ی «جایزه ی کافکا»؛

در سال 2013 جایزه ی قلم ایرلندی ( Irish PEN Award)و جایزه ی دولتی اتریش برای ادبیات اروپا (The Austrian State Prize for European Literature)

در سال 2014برنده ی the Prince of Asturias Award in Letters.

معرفی کتاب دریا اثر جان بنویل

جان بنویل، در این رمان درخشان که در مورد عشق، فقدان و قدرت غیرقابل پیش بینی حافظه است، شخصیت اصلی داستانش یعنی مکس موردن را به ما معرفی می کند؛ مرد ایرلندی میان سالی که به شهر ساحلی دوران تعطیلات تابستانی کودکی اش بازگشته است تا با غم از دست دادن همسرش کنار آید. این سفر همچنین، بازگشت به مکانی است که او برای اولین بار خانواده ی گریس را ملاقات کرد؛ افرادی که با آن ها برای اولین بار، بی مقدمگی عشق و مرگ را تجربه کرده بود. موضوعی که مکس درباره ی گذشته و اثرات محو نشدنی اش بر خود متوجه می شود، در مرکز توجه این رمان مرثیه وار و درخشان قرار دارد. رمان دریا جزء بهترین آثار نویسنده ی چیره دست خود است.

کتاب دریا

جان بنویل
ویلیام جان بنویل (به انگلیسی: William John Banville) در سال ۱۹۴۵ در وسکفورد ایرلند به دنیا آمد. او سیزده رمان منتشر کرده است. بنویل ساکن دوبلین است. او با نوشتن رمان دریا در سال ۲۰۰۵ جایزه ی ادبی من بوکر را از آن خود کرد.
نکوداشت های کتاب دریا
Remarkable. . . . The power and strangeness and piercing beauty of [The Sea is] a wonder.
شایان توجه.... قدرت و اعجاب و زیبایی گزنده ی (دریا) مایه ی شگفتی است.
Washington Post Book World Washington Post Book World

With his fastidious wit and exquisite style, John Banville is the heir to Nabokov. . . . The Sea [is] his best novel so far.
جان بنویل با لطافت طبع باریک بینانه و سبک بدیع خود، جانشین خلف (ولادیمیر) ناباکوف است.
Sunday Telegraph Sunday Telegraph

The Sea offers an extraordinary meditation on mortality, grief, death, childhood and memory. . . . Undeniably brilliant.
دریا، تفکری ژرف و فوق العاده در مورد فنا پذیری، اندوه، مرگ، دوران کودکی و خاطرات ارائه می دهد.... به شکل غیرقابل انکاری درخشان.
USA Today USA Today

قسمت هایی از کتاب دریا (لذت متن)
شاید تمام زندگی، چیزی بیش از یک آماده سازی طولانی برای ترک گفتنش نیست.

من همیشه گمنامی متمایز بوده ام، و حریصانه ترین آرزویم این بوده است که نامداری غیر متمایز شوم.

"زمان هایی هست، اخیرا بیشتر هم دارد اتفاق می افتد، که به نظر می رسد هیچ چیزی نمی دانم، که انگار هر چیزی که می دانم مانند بارانی شدید از ذهنم به پایین می ریزد، و مرا ترسی فلج کننده، محکم می فشارد و با عدم اطمینان به بازگشت آن ها، انتظار این را می کشم که همه چیز مانند سابق شود.