کتاب به وقت شکنجه و باروت

She Rides Shotgun
  • 10 % تخفیف
    48,000 | 43,200 تومان

  • موجود
  • انتشارات: خوب خوب
    نویسنده:
کد کتاب : 33990
مترجم :
شابک : 978-6226983440
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 280
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2017
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 22 اردیبهشت

برنده جایزه ی ادگار سال 2018

برنده ی جایزه ی الکس سال 2018

معرفی کتاب به وقت شکنجه و باروت اثر جردن هارپر

"پولی" یازده ساله درباره پدرش ، "نیت" ، که بیشتر زندگی خود را در زندان بوده ، اطلاعات کمی دارد.
زندگی نرمال یک خانواده به ناگاه به هم میریزد. پدری که مدت ها نبود حالا سر و کله اش پیدا می شود. تازه این شروع ما جرا است و رویداد های داستان یکی پس از دیگری مدام رقم می خورند. خواننده تا آخر نمی تواند حدس بزند بر سر این پدر و پسر چه خواهد آمد. رابطه این دو باهم چگونه خواهد بود؟

جردن هارپر نویسنده کتاب به وقت شکنجه و باروت در میسوری متولد و تحصیل کرد. او به عنوان یک منتقد راک و روزنامه نگار کار کرده و در حال حاضر در لس آنجلس زندگی می کند. او برای نمایش هایی از جمله گاتهام می نویسد و نویسنده اصلی مجله The Mentalist است.

کتاب به وقت شکنجه و باروت توسط داریوش دل آرا به فارسی برگردانده شده است و نشر چاپ اول این کتاب به همت نشر "خوب" صورت گرفته است. این کتاب همچنین برنده جایزه ی ادگار سال 2018 و همچنین برنده ی جایزه ی الکس سال 2018 می باشد.

کتاب به وقت شکنجه و باروت

نکوداشت های کتاب به وقت شکنجه و باروت
The characters’ loyalty, love, and struggle for redemption grip the reader and don’t let go
وفاداری ، عشق و مبارزه برای رستگاری شخصیت ها خواننده را درگیر خود می کند و رهایش نمی کند
 Kirkus Reviews Kirkus Reviews

Fascinating...tightly written...readers will find this book hard — hard to put down.
جذاب ... بسیار فشرده ... خوانندگان این کتاب را درسته میبلعند.. سخت است که آن را پایین گذاشت.
St. Louis Post-Dispatch

قسمت هایی از کتاب به وقت شکنجه و باروت (لذت متن)
آدم هایی داشت که حرف در دهانشان می گذاشت. احکام مرگ، این گونه از سلول فوق امنیتی اش خارج می شد. یک نگهبان اجیر آرین های پولادین، احکام مرگ را از کرگ کله خربه سفیدپوست های بند عمومی می رساند. آدم هایی داشت که احکام مرگ را با تکه کاغذهایی که به صورت موشک های کاغذی بین سلول ها دست به دست می شد، به سراسر زندان منتقل می کردند.

احکام با عبارت «به تمام سربازان پاکباز در زندان یا خیابان» آغاز می شد و با امضای «پولادین تا ابد، تا ابد پولادین» به پایان می رسید. عبارات میان ابتدا و انتها جزئیات انتقام جویی را شرح می داد. در حکم نام سه محکوم قید شده بود: یک زن، یک مرد و یک کودک. و نحوه دقیق قتل ها به صراحت بیان شده بود. احکام همچون وحی منزل بودند.

گنجاندند و به بیرون از زندان می فرستادند. گاه با خط بریل یا فشار پونز روی کاغذ نامه حکشان می کردند و گاه با پیشاب پشت پاکت نامه می نوشتند که نامرئی بود و در مجاورت آتش آشکار می شد. احکام را در اتاقک های ملاقات به بیرون می فرستادند. زن زندانی، موقع بوسیدن، مواد مخدر مشما پیچ را به دهان مرد می فرستاد و مرد هم اسم محکوم به مرگ را در گوش زن زمزمه می کرد. احکام مرگ در سراسر کالیفرنیا پخش می شد؛ جایی که تبهکاران آس و پاس و زن های بدنام سفیدپوست اینجا و آنجا دور هم جمع می شدند. این احکام در اسلب تاون و سان ولی و فونتاکی خوانده و از طریق وابستگان آرین های پولادین و هوادارانشان پخش می شد و به دست پخمه های رده پایین تری می رسید که به آرین های پولادین حق وحساب می دادند