کتاب اسب سرخ

The Red Pony
کد کتاب : 376
مترجم :
شابک : 978-600-7987-05-6
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 168
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1933
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 19 آذر

اسب سرخ
The Red Pony
مجموعه آثار 2
کد کتاب : 1841
مترجم :
شابک : 978-600376362-3
قطع : پالتویی
تعداد صفحه : 120
سال انتشار شمسی : 1401
سال انتشار میلادی : 1933
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : ---

اسب سرخ
THE RED PONY
کد کتاب : 3080
مترجم :
شابک : 9786006110295
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 118
سال انتشار شمسی : 1396
سال انتشار میلادی : 1933
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب اسب سرخ اثر جان اشتاین بک

رمان اسب سرخ، رمانی اپیزودیک است که نویسنده ی بزرگ آمریکایی، جان اشتاین بک، آن را در سال 1933 به رشته ی تحریر درآورده است. هر بخش از داستان به ماجراهایی جذاب از زندگی پسری به نام جودی تیفلین می پردازد. کتاب از چهار داستان متفاوت اما به هم پیوسته از زندگی جودی در مزرعه ی بزرگ پدرش در کالیفرنیا تشکیل شده است. جودی که در مزرعه ای در کالیفرنیای شمالی بزرگ شده، شرایط زندگی و سختی های کار یک مزرعه دار را به خوبی آموخته است و روش رفتار با اسب ها را نیز کاملا می داند. اما هیچ چیز، او را برای ارتباط عجیب و خاصش با گابیلان-اسبی چموش و زودجوش که پدرش به او داده-آماده نکرده است. جودی با کمک بیلی باک، یکی از کارگران مزرعه، به تمرین و رام کردن اسبش می پردازد و بی قرارانه منتظر لحظه ای است که مانند یک پادشاه بر زین گابیلان بنشیند. اما زمانی که گابیلان به بیماری سختی مبتلا می شود، جودی درمی یابد که هنوز درس های زیادی درباره ی دنیا و به خصوص انسان ها باید بیاموزد.

کتاب اسب سرخ


ویژگی های کتاب اسب سرخ

جان اشتاین بک برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال 1962

فیلمی با همین عنوان و بر اساس این کتاب در سال 1949 ساخته شده است.

جان اشتاین بک
جان ارنست استاینبک جونیور، زاده ی ۲۷ فوریه ۱۹۰۲ - درگذشته ی ۲۰ دسامبر ۱۹۶۸) که در منابع فارسی بیشتر با نام جان اشتاین بک شناخته می شود، یکی از شناخته شده ترین و پرخواننده ترین نویسندگان قرن بیستم آمریکاست. پدر جان، خزانه دار و مادرش آموزگار بود. پس از تحصیل علوم در دانشگاه استانفورد، در سال ۱۹۲۵ بی آنکه دانشنامه ای دریافت کرده باشد، دانشگاه را رها کرد و به نیویورک رفت. در این شهر خبرنگاری کرد و پس از دو سال به کالیفرنیا برگشت. مدتی به عنوان کارگر ساده، متصدی داروخانه، میوه چین و... به کار پرد...
نکوداشت های کتاب اسب سرخ
With poetic and beautiful style.
با سبکی شعرگونه و زیبا.
Scholastic

You won't be disappointed reading this moving tale.
خواندن این داستان تکان دهنده، ناامیدتان نخواهد کرد.
Jstor Jstor

A simple yet warming and heartfelt read.
کتابی ساده اما گرم و پراحساس.
Britannica Britannica

قسمت هایی از کتاب اسب سرخ (لذت متن)
صحبت کردن درباره ی آن، کار ترسناکی است، چرا که قسمتی شکننده از حقیقت را نابود خواهد کرد. این حقیقت بود که امکان داشت با تفرقه از هم بپاشد.

زندگی پرنده برای او اهمیتی نداشت، اما می دانست که پیرترها درباره اش چه خواهند گفت اگر می دیدند که آن را کشته است؛ او از نظر بالقوه ی آن ها احساس شرم می کرد.

این کار، عادت او شد که حتی قبل از بیدار شدن مادرش، از تخت بیرون بخزد و لباس هایش را به آرامی تن کند و خیلی ساکت برای دیدن گابیلان به اصطبل برود.