کتاب سلطنت کوتاه پپن چهارم The Short Reign of Pippin IV


  • قیمت : ۱۲,۰۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود

معرفی کتاب سلطنت کوتاه پپن چهارم اثر جان اشتاین بک

رمان سلطنت کوتاه پپن چهارم، نام رمانی است که جان اشتاین بک، برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات، در سال 1957 نوشت. این نویسنده در تنها اثر کمدی-سیاسی خود، انقلاب فرانسه را به سخره می گیرد: اخترشناسی آماتور به نام پپن اریستال به شکلی اتفاقی به صدر حاکمیت فرانسه ای پرهرج و مرج دست می یابد. اشتاین بک، مضحک ترین دربار سلطنتی را برای پپن بدنام آفریده است: همسر پپن، ماری، که در تلاش برای کسب هرچه بیشتر قدرت است؛ عموی پپن که مردی ریاکار و دورو است؛ دختر سرخوش پپن و نامزد او، که پسر «پادشاه تخم مرغ» در پتالوما است؛ و درنهایت طیفی گسترده و متفاوت از درباریان، سیاست مداران، محافظان و باغبانان. نبود حریم خصوصی، تغییر زندگی خانوادگی، شرایط خانگی نامناسب در کاخ ورسای و نبود مشروعیت و قدرت کافی برای حکمرانی، شخصیت اصلی رمان سلطنت کوتاه پپن چهارم را بسیار معذب و ناراحت کرده است. به همین خاطر، پپن در بخش عمده ای از داستان، لباس رعایا را به تن می کند و به منظور اجتناب از زندگی بسیار محدود یک پادشاه، با اسکوترش در خیابان های شهر می چرخد.

خرید و معرفی کتاب خواندنی سلطنت کوتاه پپن چهارم


ویژگی ها کتاب سلطنت کوتاه پپن چهارم

جان اشتاین بک برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال 1962

مشخصات کتاب سلطنت کوتاه پپن چهارم
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-600-6414-42-3
تعداد صفحه :192
سال انتشار شمسی :1393
سال انتشار میلادی :1957
سری چاپ :1
نکوداشت های کتاب سلطنت کوتاه پپن چهارم
An enchanting satirical comedy.
یک اثر کمدی-سیاسی جذاب.
Saturday Review

Highly amusing.
بسیار سرگرم کننده.
Biblio

A funny, haunting novel.
رمانی خنده دار و به یادماندنی.
Booktopia

بخش هایی از کتاب سلطنت کوتاه پپن چهارم (لذت متن)
تنها چیزی که ما آدم ها در برابرش ناتوانیم، بخت و اقبال خوب است. چرا که اول ما را گیج می کند، سپس می ترساند، پس از آن، عصبانی می کند و درنهایت به نابودی می کشاند.

مردها یا بچه هستند یا پیر و برایشان حد وسطی متصور نیست.

شکی نیست که هر زنی به زنی دیگر احتیاج دارد، همچنان که دیگ بخار هم باید دریچه ی اطمینانی داشته باشد تا در اثر فشار منفجر نگردد.