کتاب سلطنت کوتاه پپن چهارم

The Short Reign of Pippin IV
کد کتاب : 377
مترجم :
شابک : 978-600-6414-42-3
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 192
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1957
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 3 خرداد

جان اشتاین بک برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال 1962

معرفی کتاب سلطنت کوتاه پپن چهارم اثر جان اشتاین بک

رمان سلطنت کوتاه پپن چهارم، نام رمانی است که جان اشتاین بک، برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات، در سال 1957 نوشت. این نویسنده در تنها اثر کمدی-سیاسی خود، انقلاب فرانسه را به سخره می گیرد: اخترشناسی آماتور به نام پپن اریستال به شکلی اتفاقی به صدر حاکمیت فرانسه ای پرهرج و مرج دست می یابد. اشتاین بک، مضحک ترین دربار سلطنتی را برای پپن بدنام آفریده است: همسر پپن، ماری، که در تلاش برای کسب هرچه بیشتر قدرت است؛ عموی پپن که مردی ریاکار و دورو است؛ دختر سرخوش پپن و نامزد او، که پسر «پادشاه تخم مرغ» در پتالوما است؛ و درنهایت طیفی گسترده و متفاوت از درباریان، سیاست مداران، محافظان و باغبانان. نبود حریم خصوصی، تغییر زندگی خانوادگی، شرایط خانگی نامناسب در کاخ ورسای و نبود مشروعیت و قدرت کافی برای حکمرانی، شخصیت اصلی رمان سلطنت کوتاه پپن چهارم را بسیار معذب و ناراحت کرده است. به همین خاطر، پپن در بخش عمده ای از داستان، لباس رعایا را به تن می کند و به منظور اجتناب از زندگی بسیار محدود یک پادشاه، با اسکوترش در خیابان های شهر می چرخد.

کتاب سلطنت کوتاه پپن چهارم

جان اشتاین بک
جان ارنست استاینبک جونیور، زاده ی ۲۷ فوریه ۱۹۰۲ - درگذشته ی ۲۰ دسامبر ۱۹۶۸) که در منابع فارسی بیشتر با نام جان اشتاین بک شناخته می شود، یکی از شناخته شده ترین و پرخواننده ترین نویسندگان قرن بیستم آمریکاست. پدر جان، خزانه دار و مادرش آموزگار بود. پس از تحصیل علوم در دانشگاه استانفورد، در سال ۱۹۲۵ بی آنکه دانشنامه ای دریافت کرده باشد، دانشگاه را رها کرد و به نیویورک رفت. در این شهر خبرنگاری کرد و پس از دو سال به کالیفرنیا برگشت. مدتی به عنوان کارگر ساده، متصدی داروخانه، میوه چین و... به کار پرد...
نکوداشت های کتاب سلطنت کوتاه پپن چهارم
An enchanting satirical comedy.
یک اثر کمدی-سیاسی جذاب.
Saturday Review

Highly amusing.
بسیار سرگرم کننده.
Biblio

A funny, haunting novel.
رمانی خنده دار و به یادماندنی.
Booktopia

قسمت هایی از کتاب سلطنت کوتاه پپن چهارم (لذت متن)
تنها چیزی که ما آدم ها در برابرش ناتوانیم، بخت و اقبال خوب است. چرا که اول ما را گیج می کند، سپس می ترساند، پس از آن، عصبانی می کند و درنهایت به نابودی می کشاند.

مردها یا بچه هستند یا پیر و برایشان حد وسطی متصور نیست.

شکی نیست که هر زنی به زنی دیگر احتیاج دارد، همچنان که دیگ بخار هم باید دریچه ی اطمینانی داشته باشد تا در اثر فشار منفجر نگردد.