کتاب اورستس

Orestes
  • 34,000 تومان
  • تمام شد ، اما میاریمش 😏
  • انتشارات: بیدگل بیدگل
    نویسنده:
کد کتاب : 45908
مترجم :
شابک : 978-6227554304
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 146
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : -408
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب اورستس اثر اوریپید

نمایشنامۀ اورستس که در سال 408 پیش از میلاد بر صحنه رفت، رویدادهای پس از مادرکشی اورستس، پسر آگاممنون و برادر الکترا را بازگو می کند.
امروزه اگر از افراد در مورد تراژدی یونانی سوال شود بعید است که بلافاصله از اورستس نام ببرند، این نمایشنامه همانند آنتیگنه، ادیپوس شاه یا مده آ تراژدی متداولی محسوب نمی شود. در واقع بسیاری از افراد، حتی کلاسیک شناسان هم، هیچ گاه آن را نخوانده اند و در برنامۀ درسی مدارس و دانشگاه ها جایی ندارد؛ اما اورستس در دوران باستان یکی از مشهورترین و تحسین شده ترین تراژدی های اوریپید بود. از این نمایشنامه که اوریپید آن را متأثر از اندیشه های سوفسطاییان و فیلسوفان پیشاسقراطی خلق کرده است، به عنوان رندانه ترین نمایشنامۀ او هم یاد می کنند.

کتاب اورستس

اوریپید
اوریپید، زاده ی سال 480 ق. م. و درگذشته ی سال 406 ق. م.، از شاعران و نمایش نامه نویسان برجسته ی یونان باستان است.پدر اوریپید از ثروتمندان شهر فولا و مادرش نیز از خانواده ای برجسته بود. اوریپید از تربیتی اشرافی برخودار و تحت تعلیم آناکساگوراس و پرودیکوس بود و علاقه ی وافری به مطالعه ی مسائل فلسفی داشت. او پس از چندی به شعر و تئاتر روی آورد.اوریپید، نمایش نامه های متعددی نوشته که به خاطر شهرت و محبوبیت فوق العاده اش در اواخر دوران شکوفایی یونان، اغلب این آثار بر جای مانده است. نمایش نامه های او...