کتاب زنان تروا

Trojan women
کلاسیک یونانی 2
  • 10 % تخفیف
    76,000 | 68,400 تومان
  • موجود
  • انتشارات: بیدگل بیدگل
    نویسنده:
کد کتاب : 7859
مترجم :
شابک : 9786007806623
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 74
سال انتشار شمسی : 1402
سال انتشار میلادی : -415
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 4
زودترین زمان ارسال : 15 آذر

معرفی کتاب زنان تروا اثر اوریپید

نمایشنامه ی زنان تروا را بسیاری،بزرگ ترین اثر در ادبیات ضد جنگ جهان می دانند.این نمایشنامه 25 قرن پیش نوشته شده و از آن زمان به بعد هیچ اثر ادبی،در توصیف یا تقبیح رعب و وحشت و بیهودگی های جنگ به پای زنان تروا نرسیده است.اوریپید در نهایت این اثر را در سال 415 پیش از میلاد بر صحنه ی تئاتر آتن برد.در آن روزگار بسیار دور ،مردی به روشنی دید جنگ چیست وآنچه دید درقالب نمایشنامه ای بی نظیر وتاثیرگذار عرضه کرد.

در نمایشنامه ی زنان تروا قدرت تئاتری اوریپید و تصور اخلاقی او فاصله ی زمانی 25 قرن را به وضوح در می نوردد .تم نمایشنامه دو جنبه دارد: زجر کشیدن قربانیان جنگ ،نمونه وار شده توسط زنانی که از سقوط تروا جان سالم به در بردند و نزول فاتحان،که با بی پروایی و رفتار خودویرانگر یونانی ها نشان داده شده است.این نمایشنامه تصویری ماندگار از مقاومت انسان در میان ناامیدی ارائه می دهد.زنان تروا خصوصا در زمان جنگ معنای بیشتری پیدا می کند.نمایشنامه میزان شدیدی از رنج انسان و عدم قطعیت او را نمایش می دهد که همچنین در اخلاقیات و مصلحت های قدرت نیز ریشه دارد.

کتاب زنان تروا

اوریپید
اوریپید، زاده ی سال 480 ق. م. و درگذشته ی سال 406 ق. م.، از شاعران و نمایش نامه نویسان برجسته ی یونان باستان است.پدر اوریپید از ثروتمندان شهر فولا و مادرش نیز از خانواده ای برجسته بود. اوریپید از تربیتی اشرافی برخودار و تحت تعلیم آناکساگوراس و پرودیکوس بود و علاقه ی وافری به مطالعه ی مسائل فلسفی داشت. او پس از چندی به شعر و تئاتر روی آورد.اوریپید، نمایش نامه های متعددی نوشته که به خاطر شهرت و محبوبیت فوق العاده اش در اواخر دوران شکوفایی یونان، اغلب این آثار بر جای مانده است. نمایش نامه های او...
نکوداشت های کتاب زنان تروا
Great for anyone interested in Greek literature.
برای علاقه مندان ادبیات یونان عالی است.
Amazon Amazon

This play is stunning
این نمایشنامه خیره کننده است.
Goodreads

قسمت هایی از کتاب زنان تروا (لذت متن)
همسرایان:"بر من بخوان فرشته ی الهام،از تروا بخوان؛ سرشار از اشک ،نغمه ی مرگ بخوان، با آهنگی نو، با نوایی غریب ،زیرا من چکامه ای برای تروا خواهم سرود.چکامه ی تباهی خودم را."

هلن:"می توانم به این پاسخ دهم؟می توانم به تو بنمایانم که کشتن من نارواست؟"