کتاب قحطی فراوانی و اخلاق

Famine, affluence, and morality
کد کتاب : 76803
مترجم :
شابک : 978-9644891663
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 122
سال انتشار شمسی : 1402
سال انتشار میلادی : 2016
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 30 تیر

معرفی کتاب قحطی فراوانی و اخلاق اثر پیتر سینگر

در سال 1972، پیتر سینگر، فیلسوف جوان، « کتاب قحطی فراوانی و اخلاق » را منتشر کرد که به سرعت به یکی از بحث‌انگیزترین مقالات در اخلاق کاربردی تبدیل شد. از طریق این مقاله، سینگر دیدگاه خود را ارائه می دهد که ما همان تعهدات اخلاقی را نسبت به افراد دور داریم که نسبت به نزدیکان خود احساس می‌کنیم. او استدلال کرد که بی تفاوتی نسبت به افراد گرسنه در آن سوی زمین، معادل اخلاقی غفلت از نجات کودکان در حال غرق شدن است زیرا ترجیح می دهیم کفش های خود را گل آلود نکنیم. اگر می توانیم باید بی شک بدون ریاکاری کمک کنیم. موضع افراطی سینگر در مورد تعهدات اخلاقی ما در قبال دیگران به یک فراخوان قدرتمند تبدیل شد و همچنان نگرش مردم را نسبت به فقر شدید به چالش می کشد. امروزه، این سنگ محک اصلی برای کسانی است که استدلال می کنند ما باید بیشتر از خود به دیگران کمک کنیم. همانطور که بیل و ملیندا گیتس در پیشگفتار خود میگویند، در عصر بشردوستی جهانی امروزی، مقاله سینگر در حال حاضر به همان اندازه با ارزشاست که همیشه بوده است. این نسخه فشرده و جذاب، مقاله اصلی، دو تا از نوشته‌های محبوب اخیر سینگر در مورد تعهدات ما نسبت به دیگران در سراسر جهان، و مقدمه جدیدی از سینگر که تفکر فعلی او را مورد بحث قرار می‌دهد را گردآوری می‌کند.

کتاب قحطی فراوانی و اخلاق

پیتر سینگر
پیتر سینگر، متولد 6 ژوئیه 1946 در ملبورن، استرالیا، یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین فیلسوفان اخلاقی معاصر است. او عمدتاً به خاطر نظریه‌هایش در زمینه‌های اخلاق حیوانات، حقوق حیوانات و بیواخلاق شناخته می‌شود و به عنوان یکی از بنیانگذاران جنبش حقوق حیوانات به شمار می‌آید. سینگر همچنین به خاطر دیدگاه‌هایش در مورد اخلاق عمل‌گرا شناخته می‌شود.زندگی و تحصیلاتپیتر سینگر در خانواده‌ای یهودی در استرالیا به دنیا آمد. پس از تحصیل در دانشگاه ملبورن، به دانشگاه ...
دسته بندی های کتاب قحطی فراوانی و اخلاق
نکوداشت های کتاب قحطی فراوانی و اخلاق
"Peter Singer's 'Famine, Affluence, and Morality' is the single most important text in applied ethics. Singer gives us the simplest and most powerful argument in modern philosophy that we must change the way we live fundamentally
"قحطی، ثروت و اخلاق" پیتر سینگر مهم ترین متن در اخلاق کاربردی است. سینگر ساده ترین و قوی ترین استدلال را در فلسفه مدرن به ما ارائه می دهد که ما باید شیوه زندگی خود را اساسا تغییر دهیم.
Leif Wenar

Singer's Famine, Affluence, and Morality is an important influential argument that better off people should do more to alleviate poverty. Everyone should read it.
قحطی، ثروت، و اخلاق سینگر یک بحث تاثیرگذار مهم است که افراد بهتر باید برای کاهش فقر بیشتر تلاش کنند. همه باید بخوانند.
Gilbert Harman

قسمت هایی از کتاب قحطی فراوانی و اخلاق (لذت متن)