طرح باشکوه

The Grand Design

  • قیمت : ۱۰,۵۰۰ تومان
  • قیمت برای شما : ۸,۴۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود
انتشارات: افکارافکار

معرفی کتاب طرح باشکوه اثر استیون هاوکینگ

کتاب طرح باشکوه، اثری علمی و پرفروش نوشته ی استیون هاوکینگ است که برای اولین بار در سال 2010 به چاپ رسید. جهان هستی چه زمانی و چگونه شکل گرفت؟ چرا ما اینجا هستیم؟ چرا به جای عدم، ماده وجود دارد؟ ماهیت واقعیت چیست؟ چرا قوانین طبیعت با نظمی درست در کنار هم قرار گرفته اند و به ما اجازه می دهند که وجود داشته باشیم؟ و درنهایت، این طرح باشکوه جهان هستی از کجا و چگونه شکل گرفته است؟ بنیادی ترین سوالات درباره ی منشأ کائنات و خودِ زندگی که زمانی فقط در حوزه ی فلسفه مطرح می شدند، اکنون به قلمروی بحث و مجادله ی دانشمندان، فیلسوفان و خداشناسان مبدل گشته اند. استوین هاوکینگ در کتاب طرح باشکوه با زبانی ساده و جذاب، آخرین یافته های علمی در مورد اسرار و شگفتی های کائنات را به مخاطبین بی شمار خود ارائه می کند.

کتاب طرح باشکوه


ویژگی ها کتاب طرح باشکوه

جزو لیست پرفروش ترین های نیویورک تایمز

مشخصات کتاب طرح باشکوه
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-964-228-114-5
تعداد صفحه :184
سال انتشار شمسی :1390
سال انتشار میلادی :2010
سری چاپ :1
بیشتر بخوانید

آینه ی تمام نمای زندگی بشر در ادبیات تاریخی

می توان گفت که هدف اصلی این ژانر، «زندگی بخشیدن به تاریخ» از طریق ساختن داستان هایی درباره ی گذشته یا یک دوره ی تاریخی خاص است.

نکوداشت های کتاب طرح باشکوه
It gets into the deepest questions of modern cosmology without a single equation.
این کتاب، بدون طرح حتی یک معادله ی علمی، به ژرف ترین مسائل کیهان شناسی مدرن می پردازد.
Washington Post Washington Post

A whirlwind tour of fundamental physics and cosmology.
سفری طوفانی در فیزیک پایه و کیهان شناسی.
Wall Street Journal Wall Street Journal

Groundbreaking.
پیشگامانه.
Washington Post Washington Post

بخش هایی از کتاب طرح باشکوه (لذت متن)
ایده ی وجود ده بعد ممکن است هیجان انگیز به نظر برسد، اما اگر فراموش کرده باشید که ماشینتان را کجا پارک کرده اید، این ابعاد مشکلاتی جدی به وجود خواهند آورد!

در عصر کهن، ناآگاهی از رفتارهای طبیعت، مردم را به این سو کشاند تا خدایانی را برای ریاست بر تمام جنبه های زندگی بشر خلق کنند. مثل خدایان عشق، جنگ، خورشید، زمین، آسمان، اقیانوس ها، رودها، باران و توفان، حتی خدایان زلزله و آتشفشان.

در بیش از سه بعد، خورشید نخواهد توانست که در وضعیتی پایدار باقی بماند. خورشید در این صورت، یا نابود خواهد شد و یا از هم خواهد پاشید و سیاهچاله ای را شکل خواهد داد که هر کدام از این اتفاق ها می تواند روزتان را خراب کند.