کتاب واقعیت نویسنده

A Writer's Reality
کد کتاب : 96466
مترجم :
شابک : 978-6225858114
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 168
سال انتشار شمسی : 1401
سال انتشار میلادی : 1990
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 8 فروردین

معرفی کتاب واقعیت نویسنده اثر ماریو وارگاس یوسا

کتاب «واقعیت نویسنده» هشت مقاله غیررسمی از نویسنده تحسین شده در ستایش نامادری سیر تحول و پیشینه شش رمان مورد علاقه او را آشکار می کند. یک اثر روشنفکرانه شوخ‌آمیز و صریح که در آن یوسا هم زندگی‌نامه‌ای هنری و هم بازتاب‌های خود را در مورد فرآیند خلاقیت ارائه می‌دهد.
«ماریو وارگاس یوسا» روزنامه نگار، مقاله‌نویس و سیاستمدار سابق که تابعیت اسپانیایی را نیز دارد. وارگاس یوسا یکی از برجسته ترین رمان نویسان و مقاله نویسان آمریکای لاتین و یکی از نویسندگان برجسته نسل خود است. برخی از منتقدان او را بیش از هر نویسنده دیگری از بوم آمریکای لاتین، تأثیر بین المللی و مخاطب جهانی بیشتری داشته است. در سال 2010 او برنده جایزه نوبل ادبیات شد.

کتاب واقعیت نویسنده

ماریو وارگاس یوسا
ماریو بارگاس یوسا، در ۲۸ مارس سال ۱۹۳۶ در آرکیپای پرو به دنیا آمد. وی تنها فرزند پدر و مادرش بود و والدینش پنج ماه بعد از ازدواج از هم جدا شدند. ۱۰ سال اول زندگیش را در بولیوی و با مادرش گذراند. پس از آن که پدربزرگش مقام دولتی مهمی در پرو به دست آورد، همراه مادرش در سال ۱۹۴۶ به سرزمینش بازگشت. دوران کودکی او با سختی سپری شد.در ۱۴ سالگی پدرش وی را به دبیرستان نظام فرستاد که تأثیری ژرف و پایا بر او نهاد و ایده ی نخستین رمانش را در ذهنش پروراند. نگرش داروین گرایانه ی او نسبت به زندگی حاصل تجربه ...