کتاب پیش از آنکه بخوابم

Before I Go to Sleep
کد کتاب : 106
مترجم :
شابک : 978-600-6605-13-5
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 471
سال انتشار شمسی : 1402
سال انتشار میلادی : 2011
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 61
زودترین زمان ارسال : 31 تیر

برنده ی جایزه ی ملی کتاب انگلستان سال 2011

فیلمی با همین عنوان، بر اساس این کتاب و به کارگردانی روان جوفه در سال 2014 ساخته شده است

معرفی کتاب پیش از آنکه بخوابم اثر اس جی واتسون

کریستین، شخصیت اصلی رمان پیش از آنکه بخوابم، هر روز صبح، اتفاقات کاملا یکسانی را پشت سر می گذارد: او در اتاقی که آن را به خاطر نمی آورد، در کنار مردی غریبه و ناشناس از خواب بیدار می شود، در حالی که هیچ یک از اشیا و وسایل پیرامونش را به یاد نمی آورد. کریستین، هیچ خاطره ای از روز گذشته و چگونگی زندگی خود، قبل از این صبح ها ندارد. اما آزاردهنده ترین بخش این سردرگمی، مرد مسن تر و ناشناس همراه او در اتاق است. مرد، با صبر و حوصله خود را شوهر او، بن، معرفی می کند و برای کریستین توضیح می دهد که چگونه این بلا سرش آمده است. طبق گفته ی بن، کریستین با اتومبیلی تصادف کرده و مجروح می شود. حالا او به گونه ای از بیماری فراموشی مبتلا شده است و به محض خوابیدن، ذهنش از خاطرات روز پیش، به طور کامل پاک می شود. کریستین، بدون اطلاع بن، توسط پزشکی به نام دکتر نش، به طور مرتب معاینه می شود. دکتر نش به او توصیه می کند که اتفاقات روزانه اش را در دفتر چه ای یادداشت کند. از طریق این دفترچه است که کریستین، شروع به کنار هم گذاشتن تکه های زندگی خود کرده و کم کم متوجه می شود که قبل از تصادف، چه هویتی داشته است. اما حقیقت ممکن است بسیار ترسناک تر[و مرگبارتر]از چیزی باشد که او تصور می کرده است.

کتاب پیش از آنکه بخوابم

اس جی واتسون
استیو اس. جی. واتسون استیو (متولد 1971) نویسنده انگلیسی است. او در سال 2011 با رمان " پیش از آنکه بخوابیم " شروع به کار کرد. حق چاپ این کتاب در 42 کشور مختلف دنیا به فروش رسیده است و این یک پرفروش بین المللی است. واتسون در استوربریج، در میدلندز غربی متولد شد. وی در دانشگاه بیرمنگام به تحصیل رشته فیزیک پرداخت و سپس به لندن نقل مکان کرد، جایی که در بیمارستان های مختلفی کار کرد و به عنوان شنوایی سنج در تشخیص و درمان کودکان کم شنوا تخصص داشت. در عصرها و آخر هفته ها داستان می نوشت. در سال 2009 وات...
نکوداشت های کتاب پیش از آنکه بخوابم
An exceptional thriller.
یک تریلر استثنایی.
People People

A deft, perceptive exploration of a fascinating neurological condition.
کاوشی هوشمندانه و ماهرانه در یک اختلال عصبی شگفت آور.
New York Times New York Times

Brilliant in its pacing, profound in its central question.
درخشان در ضرب آهنگ، عمیق در پرسش و مسئله ی مرکزی.
Library Journal Library Journal

قسمت هایی از کتاب پیش از آنکه بخوابم (لذت متن)
اسم من کریستین لوکاس است و من چهل و هفت سال دارم. به بیماری فراموشی مبتلا شده ام. اینجا، روی این تخت نا آشنا نشسته ام، و دارم سرگذشت زندگی ام را در لباسی ابریشمی می نویسم که مرد طبقه ی پایین که بهم می گوید شوهر من است و اسمش بن است، از قرار معلوم به مناسبت تولد چهل و شش سالگی ام برایم خرید. اتاق ساکت است و تنها نور، به لامپ نارنجی رنگ ملایمی مربوط می شود که روی پاتختی است. حس می کنم انگار به حالت معلق در برکه ای از نور شناور هستم.

چه بهتر که گذشته را از نو خلق کنم تا قابل تحمل شود و هر آنچه لازم بود بقیه ی سال های عمرم باور کنم، برای خودم بسازم.

حالا دو تن از من در یک جسم جای دارد؛ یکی زنی است چهل و هفت ساله، آرام و مودب که حواسش هست چه رفتاری شایسته و مناسب است و چه رفتاری نیست؛ و دیگری در دهه ی بیست زندگی اش است و دارد جیغ می کشد. نمی فهمم من کدامشان هستم.