کتاب جادوگر شهر زمرد

The Wonderful Wizard of Oz
کد کتاب : 26473
مترجم :
شابک : 978-6001216565
قطع : پالتویی
تعداد صفحه : 196
سال انتشار شمسی : 1394
سال انتشار میلادی : 1900
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 7
زودترین زمان ارسال : 11 مهر

جادوگر سرزمین از
The Wonderful Wizard of Oz
دنیای شگفت انگیز از 1
کد کتاب : 37027
مترجم :
شابک : 978-6000805029
قطع : جیبی
تعداد صفحه : 256
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1900
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 11 مهر

جادوگر شهر از
The Wonderful Wizard of Oz
کتاب اول
کد کتاب : 12925
مترجم :
شابک : 9782000643012
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 240
سال انتشار شمسی : 1396
سال انتشار میلادی : 1900
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 16 مهر

جادوگر سرزمین از
The Wonderful Wizard of Oz
کد کتاب : 47496
مترجم :
شابک : 978-6004136501
قطع : جیبی
تعداد صفحه : 104
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1900
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 16 مهر

جادوگر شهر زمرد
The Wonderful Wizard of Oz
کد کتاب : 45709
مترجم : ایرج قریب
شابک : 978-9643008512
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 38
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1900
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 6
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب جادوگر شهر از اثر فرانک ال باوم

کتاب "جادوگر شهر از" به قلم "فرانک ال باوم"، سفری به سرزمین دیدنی" از" است که جادوگری شگفت انگیز دارد . این داستان کلاسیک آمریکایی از "فرانک ال باوم" بیش از یک قرن خوانندگان را مسحور خود کرده است . هنگامی که دوروتی و سگ کوچولویش، توتو، در طوفان گرفتار می شوند ، ناگهان همراه با مزرعه محل زندگیشان در کانزاس به شهر "از" منتقل می شوند. سرزمینی افسانه ای که آدم کوتوله ها در آن زندگی می کند ، میمون ها پرواز می کنند و جادوگران شرور بر آن حکومت می کنند. در حالی که از بازگشت به خانه ناامید شده اند و جادوگر شرور غرب ،در مسیرشان قرار دارد ،دوروتی و توتو ، همراه با دوستان جدیدشان تین جنگلبان، مترسک و شیر ترسو، جستجوی خارق العاده ای را در امتداد جاده آجر-زرد شروع می کنند. آن ها امیدوارند که با جادوگر افسانه ای و قدرتمند "از" آشنا شوند، زیرا او کسی است که ممکن است به تنهایی قدرت تحقق هر آرزویی را داشته باشد.این کتاب داستانی است که خوانندگان از هر رده سنی عاشق آن می شوند و همچنان، به همان اندازه که صد سال پیش فریبنده بود، زیبا و خواندنی است.
"جادوگر شهر از" یکی از داستان های کلاسیک های واقعی ادبیات آمریکاست و دست کم تخیل بیش از چهار نسل از پیران و جوانان سراسر دنیا را درگیر خود ساخته است. این کتاب اولین داستان افسانه ای یا قصه ی پریان آمریکایی بود و "فرانک ال باوم" با اقلام آشنایی مانند مترسک مزرعه ی ذرت ، یک آدم چوبی مکانیکی و یک جادوگر فروتن یک چیز خارق العاده ساخت با این مضمون که هیچ جا مثل خانه نیست!

کتاب جادوگر شهر از

فرانک ال باوم
فرانک ال باوم در سال 1856 در نیویورک به دنیا آمد و هفت برادر و خواهر داشت.باوم تا سن دوازده سالگی به صورت خصوصی در خانه درس میخواند و در سال 1869 دو سال را در یک آکادمی نظامی گذراند. باوم پس ازفعالیت در مشاغل مختلف از جمله روزنامه نگاری و بازیگری ، نخستین رمان خود "غاز" را در سال 1897 نوشت. وی در ادامه به نویسندگی بیش از شصت کتاب پرداخت، که از این جمله ، معروف ترین رمانش با عنوان "جادوگر شهر از" بود. وی ازدواج کرد که حاصل آن چهار فرزند بود و در سال 1919 درگذشت.
نکوداشت های کتاب جادوگر شهر از
L. Frank Baum's The Wonderful Wizard of Oz occupies a unique position in the cultural fabric of this country.
جادوگر شهر از ، اثر فرانک باوم جایگاه منحصر به فردی در بافت فرهنگی این کشور دارد.
Mark Evan Swartz

Although children are often first introduced to the Land of Oz by the classic 1939 movie, the original novel and its many sequels have enchanted both young and old over the years.
اگرچه کودکان اغلب با فیلم کلاسیک سال 1939 با سرزمین از آشنا می شوند ، اما رمان اصلی و دنباله های فراوان آن در طول سال ها بزرگ و پیر را مسحور خود کرده است.
Booklist Booklist

quintessentially American.
داستانی با جوهر کاملا آمریکایی.
Peter Glassman

قسمت هایی از کتاب جادوگر شهر از (لذت متن)
زن عمو «امیلی» داد و بیداد راه انداخت که: «زود باش دوروتی. بدو برو توی زیر زمین!» اما دوروتی بیخیال و خونسرد دنبال سگ کوچکش «توتو» می دوید تا او را بگیرد. سگ از لای دستهایش بیرون پرید، و پشت تختخواب قایم شد. زن عمو امیلی دریچه زیرزمینی را در کف اتاق باز کرد و با نردبان توی زیر زمین تنگ و تاریک رفت. سرانجام دوروتی مگ را گرفت و خواست از دریچه دنبال زن عمویش برود. ناگهان گردباد هولناکی پیچید و کلبه چوبی چنان به شدت تکان خورد که دوروتی دست و پایش را گم کرد و کف اتاق نشست. آن وقت اتفاق عجیبی افتاد: اتاق دو یا سه بار دور خودش چرخید و آهسته به هوا بلند شد. همانطور که کلبه تکان تکان می خورد دوروتی سرش گیج رفت.

در یک لحظه هولناک و طولانی دوروتی فکر کرد دیگر او را نخواهد دید، اما طولی نکشید که دماغ توتو از توی دریچه پیدا شد. شدت باد او را نگه داشته بود و نگذاشته بود بیفتد و او را به بالا رانده بود. دوروتی سینه خیز خودش را به دریچه رساند و سگ کوچک را بالا کشید و دریچه را محکم بست. در حالی که توتو را بغل کرده بود، بی حرکت روی کف اتاق نشسته بود و به صدای زوزه باد که از هر سو هجوم می آورد، گوش می داد. دخترک نمی دانست آخر و عاقبت کار به کجا خواهد کشید. آیا خانه به زمین خواهد افتاد و باد آن را تکه پاره و خرد خواهد کرد؟ اما وقتی دید هیچ حادثه هولناکی برایش پیش نیامده، ساکت شد و منتظر شد ببیند چه پیش خواهد آمد...