کتاب ضد خاطرات

Antimemoires

مشخصات کتاب ضد خاطرات
مترجم :

شابک : 978-9644871511
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 685
سال انتشار شمسی : 1394
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 5
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب ضد خاطرات اثر آندره مالرو

ضد خاطرات شرح مهم ترین تجربیات شخصی مالرو است از سفرهای دور و دراز و اتفاقات زندگی پر فراز و نشیبش و همین طور شرح مهم ترین گفتگو ها و شنیده هایش. مالرو هرچه گفته خود تجربه اش کرده است.

تمامی وقایع مهم قرن بیستم را از نزدیک لمس کرده و در بطن آن ها و در مقام فرماندهی پارتیزانها و یا در حکومت فرانسه در کنار مارشال دوگل بود و نوشته هایش علاوه بر تفکرات عمیق و فرهیخته وارش از تجربه های ناب و گاه حیرت آورش سرچشمه می گیرد.

مالرو اتفاقات مهم زندگی اش را به ترتیب اهمیت روایت می کند (گویی می خواهد بگوید انسان را تجربه های مهم زندگی اش می سازد) و سپس برداشت و نگرش خود را از آن وقایع با فرمی بسیار به جا و تأمل برانگیز به وقایع مهم تاریخ و جهان و حتی گذشته ی خودش پیوند می زند.

کتاب ضد خاطرات

آندره مالرو
آندره مالرو (به فرانسوی: André Malraux) (زاده ۱۹۰۱ - درگذشته ۱۹۷۶) نویسنده، منتقد هنری و سیاست‌مدار فرانسوی بود.ماریو بارگاس یوسا، او را نویسنده‌ای دانست که بر نگارش اثرش عصر قهرمان تأثیر گذاشت. یوسا همچنین بیان کرد که آثارش را «با شور و شوق فراوان» می‌خوانده: «شاید در تمام صحنه‌هایی که در عصر قهرمان اعمال جمعی یا زندگی دانش‌آموزان را همچون جامعه‌ای وصف کرده‌ام، صحنه‌هایی از رُمان‌هایی مالرو را در نظر داشته‌ام که صحنهٔ...
قسمت هایی از کتاب ضد خاطرات (لذت متن)
امروزه شناخت دیگران در واقع عبارت است از شناختن جنبه های غیرمنطقی و نامعقول آنها، یعنی آنچه از اختیارشان بیرون است و در تصویری که از خود در ذهن ساخته اند نمی خواهند بپذیرند.

پیروزی، سرچشمه ی بسیاری از توهمات است.

انقلاب، یک ماجرای احساساتی است.