کتاب هری پاتر و سنگ جادو

Harry Potter and the Sorcerer's Stone
کتاب اول از مجموعه ی هری پاتر

مشخصات کتاب هری پاتر و سنگ جادو
مترجم :
سعید کبریایی
شابک : 978-9645757029
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 350
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1997
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 43
زودترین زمان ارسال : 23 آذر

برنده جایزه ادبیات کودکان سال 2008(Mythopoeic Fantasy)

برنده جایزه کتاب کودکان سال 1998(Prijs van de Nederlandse Kinderjury)

جایزه سال کتاب کودک 1999(American Booksellers)

جایزه کتاب نوجوانان استرالیا سال 2000(West Australian Young Readers' Book)

جایزه کتاب خردسالان سال 2001(Junior Book)

معرفی کتاب هری پاتر و سنگ جادو اثر جی.کی. رولینگ

در ابتدا هری پاتر که نزد خاله و شوهر خاله اش زندگی می کند معرفی می شود ... هری ناگهان می فهمد که یک جادوگر است و لرد ولدمورت در کودکی به خانه آن ها حمله کرده و پدر و مادرش را کشته، ولی به طور شگفت انگیزی نتوانسته هری را نابود کند و جادویش به خودش بازگشته است، در نتیجه می فهمد که فردی که در آن جا به دنبال سنگ است استاد دیگری است که تحت کنترل ولدمورت در آمده است. آن ها نبرد کوچکی می کنند و سر انجام ولدمورت فرار می کند؛ و می فهمد که اسنیپ جان او را نجات داده است.

هری در پایان می فهمد که دلیل اینکه در کودکی از طلسم ولدمورت نجات یافته اینست که مادرش خود را فدای او کرده و با به وجود آوردن جادویی باستانی به نام جادوی عشق ولدمورت را شکست داده است. اما ولدمورت از بین نرفته و دوباره بازگشته و این بار هم معلوم نیست که از بین رفته باشد!

کتاب هری پاتر و سنگ جادو

جی.کی. رولینگ
جوآن جو رولینگ، زاده ی ۳۱ ژوئیه ۱۹۶۵، با نام های هنری جی. کی. رولینگ و رابرت گالبریث، نویسنده ی مجموعه کتاب های داستان هری پاتر است. داستان های هری پاتر پس از شهرت جهانی، جوایزی متعدد را از آن خود کرد. این مجموعه ی داستانی به ۶۵ زبان و به طور تقریبی در ۴۰۰ میلیون نسخه منتشر شده است. کتاب های هری پاتر از پرفروش ترین کتاب های تاریخ بشر بوده اند. در سال ۲۰۰۷ فهرست ثروتمندان ساندی تایمز، میزان ثروت رولینگ را حدود ۴۵۴ میلیون پوند (۱٫۰۷ میلیارد دلار) تخمین زد و در بین پولدارترین زنان انگلیس، رولینگ...
قسمت هایی از کتاب هری پاتر و سنگ جادو (لذت متن)
هری پاتر زندگی دردناکی دارد.والدینش مرده اند و او بین اقوام بی رحمش گیر افتاده است.اقوامی که او را مجبور کرده اند در کمد کوچکی در زیر پله زندگی کند.اما بخت و اقبال وی تغییر میکند هنگامی که او نامه ای دریافت میکند که حقیقت وی را آشکار میکند:او یک جادوگر است.او ازین اقوام نجات پیدا میکند و به خانه جدیدش میرود:دانشکده جادوگری.
goodreads.com
کتاب اول از مجموعه ی هری پاتر . خانوم و اقای درسلی ساکن خانه ی شماره 4 خیابان پریوت درایو بودند . انها خانواده ی معمولی و مرفهی بودند و از زندگی خود لذت میبردند و از سر و جادو دوری میکردند . انها یک پسر به اسم دادلی داشتند اما یک راز داشتند که هراس داشتند کسی از ان راز باخبر بشه ... خانوم درسلی یک خواهر داشت ( خانوم پاتر ) که سال ها بود او را ندیده بود و ان ها ( خانواده درسلی ) همیشه هراس داشتند کسی چیزی از خانواده پاتر بدانند و نام ان ها بر سر زبان بیفتد . خانواده پاتر یک پسر به اسم پاتر داشتند .خلاصه , داستان از روز سه شنبه اغاز شد که هوا ابری بود ولی همه چیز عادی به نظر میرسید و هیچ نشانه ای از وقوع یک حادثه اسرار امیز نبود اما در اون روز صدها جغدقهوه ای در اسمان سراسر کشور به پرواز در امدند و شب گذشته هم به گفته ی هواشناسان به جای بارش باران رگبار شهاب سنگ در نقاطی از کشور مشاهده شده است و ....