کتاب سوی دیگر

The Other Side
  • 10 % تخفیف
    قیمت : 36,000 | 32,400 تومان

  • موجود
  • انتشارات: ماهی ماهی
    نویسنده:
کد کتاب : 15775
مترجم :
شابک : 978-9642092383
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 280
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1909
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 16 تیر

معرفی کتاب سوی دیگر اثر آلفرد کوبین

آلفرد کوبین در تنها رمان خود، سوی دیگر، سرگذشت یک طراح را روایت می کند و آنچه را بر این طراح در اقامت سه ساله ی خود در «سرزمین رویا» گذشته، شرح می دهد. این طراح به دعوت همکلاسی سابقش به این سرزمین، در دل قاره ی آسیا، می رود و سه سال سراسر ترس و وحشت را در این سرزمین و در شهری به نام مروارید سپری می کند. سوی دیگر داستان سفر این طراح به شهر رازآلود مروارید است، همچنین سفر به اعماق ضمیر ناخودآگاه.
آلفرد کوبین خود نقاش اتریشی صاحب نامی است که در دوره ای از زندگی در کار هنری اش دچار نوعی بحران می شود. او برای حل این مشکل رمان سوی دیگر را می نویسد و تصویرگری می کند. این رمان نخستین بار در 1909 منتشر شده است و در پژوهش های ادبی بارها با آثار آلن پو مقایسه شده است و دنیایی فانتزی-ذهنی را در فرآیندی تدریجی از بطن دنیای عینی استخراج می کند و به آن شکل می دهد.

کتاب سوی دیگر

آلفرد کوبین
آلفرد کوبین (Alfred Kubin؛ ۱۰ آوریل ۱۸۷۷ – ۲۰ اوت ۱۹۵۹) هنرمند تصویرگر، گراورساز و نویسندهٔ اهل اتریش بود. او از نمایندگان برجستهٔ سمبولیسم و اکسپرسیونیسم به‌شمار می‌آید.کوبین در Bohemia در شهر Leitmeritz، امپراتوری اترو-مجارستان (Litoměřice فعلی) به دنیا آمد.كوبین به عنوان نماینده مهمی از سمبولیسم و اکسپرسیونیسم در نظر گرفته شده است و نام او برای خیالات تاریک، طیفی، نمادین، که اغلب در مجموعه های موضوعی از نقاشی ها جمع آوری می شود، ذکر شده است.