کتاب تحت تعقیب

A Wanted Man
جلد هفدهم از سری کتاب های جک ریچر

مشخصات کتاب تحت تعقیب
مترجم :
شابک : 978-6001825934
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 543
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2012
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 20 فروردین

نامزد جایزه گودریدز برای داستان تریلر سال 2012

نامزد جایزه سال رمان جنایی Peculier Old Theakston سال 2014

معرفی کتاب تحت تعقیب اثر لی چایلد

وقتی جک ریچر به قصد سفر به ویرجینیا با بینی شکسته کنار جاده ایستاده است، ماشینی جلو پایش توقف می کند که سرنشین هایش دو مرد و یک زن اند. آن ها در طول مسیر با ایست و بازرسی های متعددی رو به رو می شوند و ریچر به تدریج متوجه حرف های ضد و نقیض و رفتار شک برانگیز همسفرهایش می شود. چند کیلومتر عقب تر، اف.بی.آی در حال تحقیقات قتل مردی است که به گفته ی یک شاهد عینی همراه دو مرد دیگر وارد یک تلمبه خانه شده و فقط دو مرد از آن بیرون آمده اند.
تحت تعقیب هفدهمین کتاب از مجموعه جک ریچر است که در سال ۲۰۱۲ منتشر شده است. از بین همه کتاب های مجموعه جک ریچر چهار کتاب هستند که می توان آن ها را یک خط داستانی به هم پیوسته در نظر گرفت، که ترتیب شان به این صورت است: ۶۱ ساعت، لانه زنبور، تحت تعقیب، هرگز برنگرد اما مثل بقیه کتاب های مجموعه، این چهار کتاب را هم می توان بدون ترتیب خواند.
دیلی اکسپرس درباره این رمان نوشته است: گفته می شود که هر چهار ثانیه یک جلد از رمان های جک ریچر در نقطه ای از دنیا به فروش می رود. ریچر در ژانر جنایی حکم «مرد بی نام» کلینت ایستوود در فیلم های وسترن را دارد. نبوغ لی چایلد در ۱۷ رمان خلق قهرمان بزن بهادری بوده که برای مردها رشک برانگیز و برای زن ها تحسین برانگیز است.

کتاب تحت تعقیب

لی چایلد
جیم گرانت، با نام مستعار لی چایلد، نویسنده ای بریتانیایی است که در 19 اکتبر ۱۹۵۴ در کاونتری به دنیا آمد و پس از سال ها زندگی در بیرمنگام، به تحصیل در رشته ی حقوق در شفیلد پرداخت و پس از آن، هجده سال در تلویزیون منچستر کار کرد تا این که در ۴۰ سالگی، به علّت تعدیل نیرو از کار اخراج شد. در چنین مقطعی از زندگی، که افراد خود را غرق در بحران می یابند، او از فرصت به دست آمده استفاده کرد و از آنجا که همیشه به خواندن آثار ادبی علاقه مند بود، مقداری مداد و کاغذ خرید و پس از چندی، اولین رمان از مجموعه د...