راه آهن زیرزمینی

The Underground Railroad

مشخصات کتاب راه آهن زیرزمینی
مترجم :
شابک :978-600-461-039-1
قطع :رقعی
تعداد صفحه :327
سال انتشار شمسی :1397
سال انتشار میلادی :2016
نوع جلد :شومیز
سری چاپ :1
زودترین زمان ارسال :25 شهریور

برنده جایزه ملی کتاب آمریکا

برنده جایزه پولیتزر داستان

برنده جایزه بهترین کتاب داستانی تاریخی گودریدز

از پرفروش ترین کتاب های نیویورک تایمز

معرفی کتاب راه آهن زیرزمینی اثر کولسون وایتهد | ایران کتاب

کتاب راه آهن زیرزمینی، رمانی نوشته ی کولسون وایتهد است که نخستین بار در سال 2016 منتشر شد. کورا، برده ای در یکی از مزارع کاشت پنبه در جورجیا است. زندگی برای همه ی برده ها جهنم است اما برای کورا جهنمی ترسناک تر. او که حتی در میان سیاه پوستان نیز بیگانه است، در حال ورود به دنیای زنانگی است؛ دنیایی که رنج های حتی بیشتری برایش به همراه خواهد داشت. وقتی سزار، که تازه از ویرجینیا به جورجیا منتقل شده، به او درباره ی راه آهن زیرزمینی اطلاعاتی می دهد، این دو تصمیم می گیرند خطر بزرگی را به جان بخرند و فرار کنند. اما اتفاقات طبق نقشه پیش نمی رود و افرادی برای دستگیری آن ها دست به کار می شوند. کورا و سزار به کارولینای جنوبی و شهری می روند که در ابتدا مانند بهشتی امن است. اما زیر نقاب آرام این شهر، دسیسه ای هولناک برای سیاه پوستان وجود دارد. کورا که دوباره مجبور به فرار شده، راهی سفری پر فراز و نشیب برای یافتن معنای حقیقی آزادی می شود.

کتاب راه آهن زیرزمینی

کولسون وایتهد
کولسون وایتهد، زاده ی 6 نوامبر 1969، رمان نویسی آمریکایی است. وایتهد در نیویورک به دنیا آمد و در منهتن بزرگ شد. او در سال 1991 از دانشگاه هاروارد فارغ التحصیل شد. وایتهد در هاروارد با شاعری به نام کوین یانگ آشنا شد و کارش را به عنوان نویسنده در نشریه ی ویلج وویس آغاز نمود. او در همین زمان، شروع به نوشتن اولین آثار داستانی خود کرد. وایتهد در دانشگاه های پرینستون، نیویورک، هوستون، کلمبیا، بروکلین، هانتر و وسلین تدریس کرده است. او در سال 2016 جایزه ی ملی کتاب آمریکا و در سال 2017 جایزه ی پولیتز ...
نکوداشت های کتاب راه آهن زیرزمینی
An American masterpiece.
شاهکاری آمریکایی.
NPR NPR

Stunningly daring.
به شکل خیره کننده ای جسورانه.
The New York Times Book Review

Whitehead's best work and an important American novel.
بهترین اثر وایتهد و یک رمان آمریکایی مهم.
The Boston Globe

قسمت هایی از کتاب راه آهن زیرزمینی (لذت متن)
برده داری زمانی گناه است که سفیدپوستان، و نه آفریقایی ها، در اسارت باشند. همه ی انسان ها برابر خلق شده اند مگر این که تصمیم بگیریم تو انسان نیستی.

دنیا شاید بی رحم باشد اما انسان ها مجبور نیستند اینطور باشند؛ مجبور نیستند، اگر نخواهند بی رحمی را بپذیرند.

گاهی اوقات، توهمی مفید بهتر از حقیقتی بی فایده است.