کتاب اسماعیل

Ishmael

مشخصات کتاب اسماعیل
مترجم :
شابک : 978-600-119-481-8
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 314
سال انتشار شمسی : 1391
سال انتشار میلادی : 1992
نوع جلد : شومیز
زودترین زمان ارسال : ---

برنده ی جایزه ی ترنر تومارو فلوشیپ سال 1991

فیلمی بر اساس این کتاب و به کارگردانی جان ترتلتاب در سال 1999 ساخته شده است

معرفی کتاب اسماعیل اثر دانیل کوئین

رمان اسماعیل، رمانی فلسفی نوشته ی دانیل کوئین است که برای اولین بار در سال 1922 انتشار یافت. رمان اسماعیل، تفکری اسطوره شناسانه در قلب تمدن مدرن، تأثیرات آن بر اصول اخلاقی و چگونگی ارتباط این تفکر با اوج و افول جوامع در سراسر دنیا را مورد کنکاش و واکاوی قرار می دهد. راوی بی نام و نشان رمان اسماعیل، نویسنده ای سرخورده است که تبلیغی بدین مضمون، توجه او را بسیار جلب می کند: «معلمی شاگرد می پذیرد. داوطلبان باید صمیمانه علاقه مند به نجات جهان باشند. شخصا حضور یابید.» او به سراغ معلم گفته شده در تبلیغ می رود و با گوریلی خردمند و بادانش به اسم رمان اسماعیل روبه رو شده که از طریق تلپاتی با راوی ارتباط برقرار می کند. بخش اعظمی از کتاب را گفت وگوهای فلسفی گوریل و مرد تشکیل داده که بسیار یادآور سبک و سیاق کتاب جمهوری، نوشته ی افلاطون است. نویسنده ی این اثر از طریق رمان اسماعیل، تفسیری چندجانبه از تاریخ تمدن بشری را به مخاطب ارائه داده و انگاره ها و فلسفه ی بسیاری از مشکلات جهانی را روشن ساخته است.

کتاب اسماعیل

دانیل کوئین
دانیل کوئین، زاده ی 11 اکتبر 1935، نویسنده، منتقد فرهنگی و ناشر سابق کتاب های آموزشی اهل آمریکا است. او بیشتر به خاطر رمان بسیار موفق خود، اسماعیل، شناخته می شود. بیشتر ایده ها و افکار کوئین، حول محور مسائل محیط زیستی است و اعتقاد دارد که زندگی بشر باید به همراه محیطی که در آن زندگی می کند، در نظر گرفته شود.
نکوداشت های کتاب اسماعیل
Suspenseful, inventive, and socially urgent.
پرتعلیق، مبتکرانه و لازم برای جوامع بشری.
Austin Chronicle

The book makes us want to change our lives.
کتاب، حسی از تغییر در زندگی را در مخاطب ایجاد می کند.
Washington Post Washington Post

A thoughtful, fearlessly novel.
رمانی خردمندانه و بی پروا.
New York Times Book Review New York Times Book Review

قسمت هایی از کتاب اسماعیل (لذت متن)
نمی تونستم بفهمم معیار حیوان بودن چیه: انسان های بازدیدکننده آشکارا بین خودشون و حیوانات فرق می گذاشتن، اما من نمی تونستم بفهمم چرا. اگه درک می کردم چه چیزی ما رو حیوان می کنه(که فکر می کردم درک می کردم) نمی تونستم درک کنم چه چیزی انسان رو از حیوان جدا می کنه!

پس داستان خلقت شما این گونه تموم میشه و بالاخره انسان ظهور کرد!..بسیار خوب. این پیش فرض داستان شماست: جهان برای انسان ساخته شده است!

مردم توی مغازه ی لباسشویی در مورد پایان دنیا حرف می زنن، اما عین خیالشون هم نیست. انگار دارن پودرهای لباسشویی رو با هم مقایسه می کنن. مردم در مورد از بین رفتن لایه ی اوزون و زوال حیات صحبت می کنن، در مورد تخریب جنگل ها، در مورد آلودگی مرگباری که تا هزاران و میلیون ها سال با ما خواهد بود، در مورد از بین رفتن و نابودی هر روزه ی گونه های متعددی از جانداران، و حتا در مورد پایان خود فرایند گونه زایی. درحالی که کاملا خونسرد و آرام به نظر می رسند.