کتاب دفاع از جیکوب

Defending Jacob
کد کتاب : 29342
مترجم : شیرین محمدی
شابک : 978-6004611282
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 496
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2012
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 1 خرداد

نامزد جایزه باری سال 2013

نامزد جایزه همت سال 2012

برنده جایزه منتقدان Strand سال 2012

نامزد جایزه بهترین کتاب معمایی گودریدز سال 2012

معرفی کتاب دفاع از جیکوب اثر ویلیام لندی

نویسنده کتاب « دفاع از جیکوب » اینگونه مینویسد که اندی باربر به مدت دو دهه دستیار دادستان منطقه بوده است. او مورد احترام است. تحسین شده در سالن دادگاه میباشد. در خانه با عشق های زندگی اش :همسرش ، لوری و پسر نوجوانشان یعقوب خوشحال زندگی میکند. پس از آن حومه آرام اندی توسط جنایتی تکان دهنده مبهوت می شود: پسر جوانی با ضربات چاقو در یک پارک پر برگ به قتل میرسد. و حتی یک شوک بزرگتر این است که متهم پسر اندی است - یعقوب پسری خجالتی ، ناجوراست.
در ادامه نویسنده « ویلیام لندی » مینویسد : اندی به بی گناهی یعقوب اعتقاد دارد.اما فشار افزایش می یابد. شواهد لعنتی ، شک، ازدواج متزلزل، تحقیر همسایگان دادرسی برای قتل که خانواده اندی را از بین می برد. این یک آزمایش نهایی برای هر پدر و مادری است: برای محافظت از فرزند خود تا کجا پیش می روید؟ این یک آزمایش فداکاری است. آزمایشی که والدین می توانند کودک را بشناسند. از نظر اندی باربر که مردی با اراده ای آهنین و راز تاریک است، برای او این یک آزمایش گناه و بی گناهی به معنای عمیق آن است.
چقدر دور میری؟
ستایش برای دفاع از یعقوب
"رمانی از این دست ممکن است هر دهه یک بار منتشر شود. . . یک فیلم مهیج . جذاب در مورد دادگاه قتل و نحوه شکسته شدن یک خانواده است. با تعلیق بی امان خود ، نثر مسحورکننده و پیچش تکان دهنده ای که در انتها ایجاد می کند ، بسیار خوب است .اما این یک امتیاز بیشتر هم دارد: یک درام خانگی فراموش نشدنی که مردم را درگیر ذهنی می کند و باید درباره او صحبت کرد. یک رمان ادبی جادویی و فراموش نشدنی.

کتاب دفاع از جیکوب

ویلیام لندی
ویلیام لندی (متولد 1963 در بوستون ، ماساچوست) رمان نویس آمریکایی است.لندی فارغ التحصیل مدرسه لاتین Roxbury در بوستون، دانشگاه ییل و دانشکده حقوق دانشگاه کالج بوستون است.لندی قبل از نویسندگی، هفت سال به عنوان دستیار دادستان ناحیه در میدلزکس، ماساچوست مشغول خدمت بود.اولین رمان وی با عنوان Mission Flats به جان کریسی داگر (که اکنون با نام جدید خون خنجر خوانده می شود) به عنوان بهترین رمان اولین جرم جنایی سال 2003 توسط انجمن نویسندگان جرم انگلستان برنده شد.
نکوداشت های کتاب دفاع از جیکوب
“Gripping, emotional murder saga . . . The shocking ending will have readers pulling up their bedcovers to ward off the haunting chill.”
"حماسه قتلی عاطفی. . . پایان تکان دهنده ، خوانندگان را وادار می کند تا ملافه های خود را برای جلوگیری از تب و تاب و وحشت چنگ بزنند.
People People

“Even with unexpected twists and turns, the two narratives interlock like the teeth of a zipper, building to a tough and unflinching finale. This novel has major motion picture written all over it.”
"حتی با پیچ و خم های غیرمنتظره ، این دو روایت مانند دندان های زیپ به هم می پیوندند و به یک فینال سخت و ناخوشایند می رسند. از روی این رمان فیلمی اصلی ساخته شده است. "-
Boston Globe Boston Globe

Stunning . . . a novel that comes to you out of the blue and manages to keep you reading feverishly until the whole thing is completed.
خیره کننده . . رمانی که شما را تشنه خود نگه میدارد و می تواند شما را وادار میکند که آن را با تب و تاب بخوانید تا اینکه همه کار تمام شود.
Huffington Post

قسمت هایی از کتاب دفاع از جیکوب (لذت متن)
من در وجود این آدم چیزهایی می دیدم؛ مثلا اینکه او در برخورد با ناملایمات زندگی عزمی راسخ داشت. مشخص بود از قشر ضعیف جامعه است و برای به دست آوردن هرچیز ساده و معمول زندگی تلاش زیادی کرده است. فکر می کنم فقط و فقط از این منظر به هم شبیه بودیم. حالا دوازده سال از آمدنش به دفتر میگذرد و او برخلاف خصلت هایش که پیشتر گفتم، به تمام آنچه که می خواست رسیده است، یا حداقل به بیشتر آنها دست پیدا کرده است.

طوری که سه ضربه چاقو به سینه اش وارد شده بود. گویی با چنگکی سه شاخه بدنش را شکافته بودند. هیئت منصفه میداند تنها زمان نیست که از دست رفته است؛ بلکه چیزهای دیگری هم هست. من هم بر این موضوع واقف بودم. تنها فرد مصمم الوجودس بود. او لبانش را به روش خودش غنچه کرد، یادداشتهای دفتر زردرنگ حقوقی اش را مرور کرد و به سوال بعدی پرداخت. درست کاری را می کرد که یادش داده بودم. صدایم در مغزش طنین انداز بود: مهم نیست که پرونده چقدر ساده است؛ روال کاری رو دنبال کن.