آوای وحش

The Call of the Wild

  • قیمت : ۱۲,۵۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود
انتشارات: نشر ثالثنشر ثالث
نویسنده:

معرفی کتاب آوای وحش اثر جک لندن

باک، سگی درشت هیکل است که به زندگی راحت به عنوان حیوان خانگی یک خانواده عادت کرده است. تا این که یک روز از محیط زندگی پررفاهش دور می افتد و به آلاسکا برده می شود تا به عنوان سگی سورتمه کش خدمت کند. او در آن جا باید با شرایطی بسیار سخت دست و پنجه نرم کند. باک که مجبور است در آب و هوایی آن چنان سرد که هر روز را تبدیل به نبردی وحشیانه برای بقا کرده، کار کند، خیلی زود با شرایط جدید خود را سازگار می سازد. آثار به جای مانده از زندگی سابقش محو می شوند و او به غرایض ابتدایی و خاموش خود برمی گردد. باک، با به جان خریدن خطرهای مختلف، رئیس گله ای از گرگ ها می شود و به ماجراجویی هایی در حد و اندازه های اسطوره های کهن پا می گذارد. جزئیات شگفت انگیزی که از تجارب بی واسطه ی جک لندن از زندگی در آلاسکا گرفته شده اند، جذابیت این داستان کلاسیک درباره ی تحمل و پایداری را به اندازه ی روزهای اول انتشارش در بیش از یک قرن پیش حفظ کرده است. آوای وحش، یکی از محبوب ترین و هیجان انگیزترین داستان های ماجرایی در دنیای ادبیات به حساب می آید و تجارب جدید و شگفت انگیزی را در اختیار جوان ترها قرار خواهد داد و خاطرات زیادی را برای بزرگترها زنده خواهد کرد.

کتاب آوای وحش


ویژگی ها کتاب آوای وحش

جزو لیست برترین رمان های انگلیسی گاردین

فیلم هایی بر اساس این کتاب بین سال های 1908 و 2000 ساخته شده است.

مشخصات کتاب آوای وحش
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-600-405-153-8
تعداد صفحه :136
سال انتشار شمسی :1396
سال انتشار میلادی :1903
سری چاپ :1
بیشتر بخوانید

در دنیای نوجوانی ساعت چند است؟

بیایید سوار بر قالیچه ای پرنده، بر فراز دنیاهایی پر از شگفتی به پرواز درآییم.

آینه ی تمام نمای زندگی بشر در ادبیات تاریخی

می توان گفت که هدف اصلی این ژانر، «زندگی بخشیدن به تاریخ» از طریق ساختن داستان هایی درباره ی گذشته یا یک دوره ی تاریخی خاص است.

نکوداشت های کتاب آوای وحش
It reveals an extraordinary style and consummate storytelling.
این اثر از سبکی خارق العاده و شیوه ی داستان سرایی بی نقصی پرده بر می دارد.
Guardian Guardian

A thrilling, memorable experience.
تجربه ای هیجان انگیز و به یاد ماندنی.
Amazon Amazon

This is a story of dignity and leadership that will grip kids.
این اثر، داستانی درباره ی بزرگی و رهبری است که توجه کودکان را به خود جلب خواهد کرد.
Common Sense Media Common Sense Media

بخش هایی از کتاب آوای وحش (لذت متن)
نخستین روز اقامت باک در ساحل دیه، بر او همچون کابوس گذشت. باک ناگهان از قلب تمدن کنده شده و در قلب چیزهای بدوی و حتی ماقبل بدوی افکنده شده بود. این دیگر زندگی آسوده زمانی نبود که در آفتاب گیر می لمید و کاری جز آن نداشت که دور و بر بگردد و از بیکاری خسته شود. این جا نه آرامش بود نه آسایش، و نه حتی یک لحظه امنیت و بی خطری. هر چه بود حرکت بود و آشفتگی، و هر لحظه که می گذشت خطری بود که از جان و اندام باک یا دیگران گذشته بود. واجب بود که همواره گوش به زنگ خطر باشند، زیرا این سگ ها و این مردم شهری نبودند.

برو گمشو! باک حرکتی نکرد. فرانسوا پشت گردنش را گرفت و بدون توجه به غرش سگ، حیوان را کنار زد و سلکس را پیش آورد. سلکس پیر زیاد از این کار راضی نبود و به وضوح نشان داد که از باک به شدت می ترسد. فرانسوا با لجاجت، سلکس را کنار افسار برد. به محض اینکه فرانسوا برای آوردن افسار، پشت کرد، باک بر سر سلکس پرید و سگ را کنار زد. فرانسوا به شدت خشمگین شد، چماق را برداشت و فریاد زد: به تو نشان می دهم! در آن لحظه باک به یاد مرد سرخ پوش افتاد و آهسته عقب رفت. فرانسوا باز هم سلکس را جلوتر آورد. باک حمله نکرد. از چماق فاصله گرفت و غرید. کاملا مراقب بود مورد اصابت ضربات چماق قرار نگیرد، زیرا شدت این ضربات را به یاد داشت. فرانسوا پس از بستن سلکس، برای بستن باک در جای همیشگی، یعنی جلوتر از دایو، پیش رفت و باک عقب کشید. فرانسوا پس از تکرار این صحنه، چماق را بر زمین انداخت، زیرا متوجه شد که باک از چماق می ترسد. با این حال باک حاضر به پیش آمدن نشد. نمی خواست از چماق خوردن فرار کند، بلکه می خواست رئیس گروه سگ ها شود.

صبری در دنیای وحش وجود دارد؛ سرسخت، خستگی ناپذیر و ثابت قدم، درست مثل خود زندگی.