کتاب هایدی

Heidi

مشخصات کتاب هایدی
مترجم :
شابک : 978-964-417-375-2
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 288
سال انتشار شمسی : 1396
سال انتشار میلادی : 1881
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 9
زودترین زمان ارسال : 1 اسفند

جزو لیست کتاب هایی که به بیشترین زبان های دنیا ترجمه شده اند

فیلم هایی بر اساس این کتاب در سال های مختلف ساخته شده است.

معرفی کتاب هایدی اثر یوهانا اشپیری

رمان هایدی، رمانی در ژانر ادبیات کودک، اثر نویسنده ی سوییسی، یوهانا اشپیری است که برای اولین بار در سال 1881 انتشار یافت. دختری پنج ساله و یتیم به نام هایدی به کوه های آلپ فرستاده می شود تا پیش پدربزرگش به زندگی ادامه دهد. همه در روستا از پدربزرگ می ترسند اما ریش بلند و ابروهای پرپشت و خاکستری اش در نظر هایدی بسیار جالب و دوست داشتنی است. هایدی، عاشق زندگی جدیدش در کوهستان، بازی زیر نور آفتاب و بزرگ شدن در میان بزها و پرندگان شده است. اما در یک روز خیلی بد، عمه ی او به آن جا می آید و او را مجبور می کند که با خانواده ای جدید در شهر زندگی کند. اما هایدی طاقت دور بودن از پدربزرگ را ندارد؛ آیا او می تواند راهی برای بازگشت به کوهستان و جایی که به آن تعلق دارد، پیدا کند؟

کتاب هایدی

یوهانا اشپیری
یوهانا لوییس اشپیری، زاده ی 12 ژوئن 1827 و درگذشته ی 7 جولای 1901، رمان نویس سوییسی بود.اشپیری در روستای هیرزل در نزدیکی زوریخ به دنیا آمد و بزرگ شد. او در سال 1852 با وکیلی به نام برنهارد اشپیری ازدواج کرد و زمانی که در شهر زوریخ زندگی می کرد، شروع به نوشتن درباره ی زندگی در مناطق روستایی کرد.همسر و تنها فرزندش در سال 1884 از دنیا رفتند و او زمان خود را صرف امور خیریه کرد و تا قبل از مرگش در سال 1901، بیش از پنجاه داستان نوشت. یوهانا اشپیری به عنوان یکی از برجسته ترین شخصیت های کشور سوییس شن...
نکوداشت های کتاب هایدی
A delightful story for children and those who love children.
داستانی لذت بخش برای کودکان و کسانی که عاشق کودکان هستند.
Barnes & Noble

A classic tale of friendship, and familial love.
داستانی کلاسیک درباره ی دوستی و عشق خانوادگی.
Goodreads

Spryi's story will never grow wearisome.
این داستان اشپیری هیچ وقت خسته کننده نخواهد شد.
Amazon Amazon

قسمت هایی از کتاب هایدی (لذت متن)
در یکی از روزهای آفتابی اواخر بهار، زن بلندقد و سرزنده ای از جاده بالا می رفت. او با یک دست، بسته ای را حمل می کرد و با دست دیگرش دخترکوچولویی را، که تقریبا پنج ساله به نظر می آمد، به دنبال خود می کشید، گونه های آفتاب سوخته ی بچه قرمز شده بود. البته جای تعجب نبود؛ چون در آن هوای آفتابی و داغ، او را طوری پوشانده بودند که انگار وسط زمستان است. چهره ی کودک به سختی قابل تشخیص بود، چون دو پیراهن پشمی تنش کرده و یک روسری بزرگ و قرمز را حسابی دورش پیچیده بودند. او شبیه یک بقچه ی بی قواره ی لباس بود که روی دو پوتین چرمی به طرف بالا حرکت می کرد.

بیا از چیزهایی که می توانیم ببینیم لذت ببریم، عزیزم، و به آن هایی که نمی توانیم ببینیم فکر نکنیم.

من همیشه دعا می کنم... و اگر خدا زود به آن ها جواب ندهد می دانم که به خاطر این است که نقشه ی بهتری برای من دارد.