عطر (سرگذشت یک جنایتکار)

Perfume

  • قیمت : ۲۰,۰۰۰ تومان
  • وضعیت : ناموجود

معرفی کتاب عطر (سرگذشت یک جنایتکار) اثر پاتریک زوسکیند

کتاب عطر سرگذشت یک جنایتکار، رمانی تحسین شده و پرفروش از پاتریک زوسکیند است که برای اولین بار در سال 1985 انتشار یافت. داستان این رمان با ظرافت و هنرمندی تمام به این موضوع می پردازد که چه اتفاقی می افتد وقتی زیاده روی یک انسان در رسیدن به هدفش، باعث وقوع قتل و جنایت می شود. در زاغه های فرانسه ی قرن هجدهم، نوزادی به نام ژان بپتیست گرنویی با استعدادی خارق العاده به دنیا می آید؛ او حس بویایی بی نهایت قدرتمندی دارد و تشخیص بوهای مختلف حتی از راه دور برای او کار بسیار ساده ای است. او در کودکی، وقت خود را صرف رمزگشایی بوهای مختلف پاریس می کند و شاگرد عطاری برجسته می شود که به ژان، هنر کهن ترکیب عطرها و گیاهان ارزشمند را آموزش می دهد. اما کار در یک مغازه ی عطرفروشی اصلاً برای نبوغ گرنویی کافی نیست. ژان بپتیست در یک روز به رایحه ای برمی خورد که او را وادار می سازد زندگی خود را صرف خلق «عطر غایی» کند. رمان عطر سرگذشت یک جنایتکار، با ارائه ی داستانی درخشان و حیرت انگیز، بدون شک یکی از برترین آثار ادبی چند دهه ی اخیر است.

کتاب عطر (سرگذشت یک جنایتکار)


ویژگی ها کتاب عطر (سرگذشت یک جنایتکار)

جزو لیست کتاب هایی که به بیشترین زبان های دنیا ترجمه شده اند

فیلمی بر اساس این کتاب در سال 2006 ساخته شده است.

مشخصات کتاب عطر (سرگذشت یک جنایتکار)
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-964-8578-18-8
تعداد صفحه :352
سال انتشار شمسی :1386
سال انتشار میلادی :1985
سری چاپ :1
بیشتر بخوانید

آینه ی تمام نمای زندگی بشر در ادبیات تاریخی

می توان گفت که هدف اصلی این ژانر، «زندگی بخشیدن به تاریخ» از طریق ساختن داستان هایی درباره ی گذشته یا یک دوره ی تاریخی خاص است.

نکوداشت های کتاب عطر (سرگذشت یک جنایتکار)
A fable of criminal genius. Remarkable.
داستانی درباره ی نبوغی جنایتکارانه. فوق العاده.
New York Times New York Times

A fascinating and horrifying tale.
داستانی شگفت انگیز و دلهره آور.
Library Journal Library Journal

An astonishing tour de force both in concept and execution.
موفقیتی حیرت انگیز، چه در مفهوم و چه در اجرا.
Guardian Guardian

بخش هایی از کتاب عطر (سرگذشت یک جنایتکار) (لذت متن)
او موفق شد که خود را در چشم دیگران، کاملا کسل کننده و معمولی جلوه دهد. آدم ها تنهایش گذاشتند و این، همه ی چیزی بود که او می خواست.

بوها، قدرت تأثیر بیشتری نسبت به کلمات، شکل ها، عواطف و آرزوها دارند. نمی توان جلوی قدرت تأثیرگذاری یک رایحه را گرفت، چرا که مثل هوای درون ریه هایمان، به درون ما می رود و تماما ما را در برمی گیرد. هیچ گریزی از آن نیست.

او قدرت را از آن خود کرد و آن را در دست گرفت. قدرتی فراتر از قدرت پول، ترس و یا مرگ: قدرت شکست ناپذیر در کنترل گرفتن عشق بشر.