کتاب عطر (سرگذشت یک جنایتکار)

Perfume
کد کتاب : 677
مترجم :
شابک : 978-9642249978
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 270
سال انتشار شمسی : 1402
سال انتشار میلادی : 1985
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 6
زودترین زمان ارسال : 22 اسفند

عطر
Perfume
کد کتاب : 108217
مترجم :
شابک : 978-6004058605
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 320
سال انتشار شمسی : 1402
سال انتشار میلادی : 1985
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 22 اسفند

معرفی کتاب عطر (سرگذشت یک جنایتکار) اثر پاتریک زوسکیند

کتاب عطر سرگذشت یک جنایتکار، رمانی تحسین شده و پرفروش از پاتریک زوسکیند است که برای اولین بار در سال 1985 انتشار یافت. داستان این رمان با ظرافت و هنرمندی تمام به این موضوع می پردازد که چه اتفاقی می افتد وقتی زیاده روی یک انسان در رسیدن به هدفش، باعث وقوع قتل و جنایت می شود. در زاغه های فرانسه ی قرن هجدهم، نوزادی به نام ژان بپتیست گرنویی با استعدادی خارق العاده به دنیا می آید؛ او حس بویایی بی نهایت قدرتمندی دارد و تشخیص بوهای مختلف حتی از راه دور برای او کار بسیار ساده ای است. او در کودکی، وقت خود را صرف رمزگشایی بوهای مختلف پاریس می کند و شاگرد عطاری برجسته می شود که به ژان، هنر کهن ترکیب عطرها و گیاهان ارزشمند را آموزش می دهد. اما کار در یک مغازه ی عطرفروشی اصلاً برای نبوغ گرنویی کافی نیست. ژان بپتیست در یک روز به رایحه ای برمی خورد که او را وادار می سازد زندگی خود را صرف خلق «عطر غایی» کند. رمان عطر سرگذشت یک جنایتکار، با ارائه ی داستانی درخشان و حیرت انگیز، بدون شک یکی از برترین آثار ادبی چند دهه ی اخیر است.

کتاب عطر (سرگذشت یک جنایتکار)


ویژگی های کتاب عطر (سرگذشت یک جنایتکار)

جزو لیست کتاب هایی که به بیشترین زبان های دنیا ترجمه شده اند

فیلمی بر اساس این کتاب در سال 2006 ساخته شده است.

برنده جایزه ی بهترین داستان فانتزی جهان سال 1987

پاتریک زوسکیند
پاتریک سوزکیند، زاده ی 26 مارس 1949، نویسنده و نمایش نامه نویس آلمانی است.سوزکیند در آمباش در نزدیکی مونیخ آلمان به دنیا آمد و دوران ابتدایی تحصیل را در مدرسه ای روستایی گذراند. او در دانشگاه مونیخ به تحصیل در رشته ی تاریخ قرون وسطی و مدرن پرداخت اما هیچ وقت فارغ التحصیل نشد. او سپس با کمک مالی والدینش به پاریس رفت و با گذشت زمان به نویسنده ای تمام وقت مبدل گشت.پاتریک سوزکیند، شخصیت گوشه گیری دارد و اطلاعات زیادی از زندگی او در دسترس نیست. او زیاد در محافل ادبی آلمان شرکت نمی کند و مصاحبه و ع...
نکوداشت های کتاب عطر (سرگذشت یک جنایتکار)
A fable of criminal genius. Remarkable.
داستانی درباره ی نبوغی جنایتکارانه. فوق العاده.
New York Times New York Times

A fascinating and horrifying tale.
داستانی شگفت انگیز و دلهره آور.
Library Journal Library Journal

An astonishing tour de force both in concept and execution.
موفقیتی حیرت انگیز، چه در مفهوم و چه در اجرا.
Guardian Guardian

قسمت هایی از کتاب عطر (سرگذشت یک جنایتکار) (لذت متن)
او موفق شد که خود را در چشم دیگران، کاملا کسل کننده و معمولی جلوه دهد. آدم ها تنهایش گذاشتند و این، همه ی چیزی بود که او می خواست.

بوها، قدرت تأثیر بیشتری نسبت به کلمات، شکل ها، عواطف و آرزوها دارند. نمی توان جلوی قدرت تأثیرگذاری یک رایحه را گرفت، چرا که مثل هوای درون ریه هایمان، به درون ما می رود و تماما ما را در برمی گیرد. هیچ گریزی از آن نیست.

او قدرت را از آن خود کرد و آن را در دست گرفت. قدرتی فراتر از قدرت پول، ترس و یا مرگ: قدرت شکست ناپذیر در کنترل گرفتن عشق بشر.