کتاب مرگ فروشنده

Death of a Salesman
کد کتاب : 727
مترجم :
شابک : 978-964-341-247-0
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 184
سال انتشار شمسی : 1401
سال انتشار میلادی : 1949
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 27
زودترین زمان ارسال : 14 آذر

مرگ فروشنده
Death of a Salesman
کد کتاب : 18686
مترجم :
شابک : 978-6226401937
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 164
سال انتشار شمسی : 1402
سال انتشار میلادی : 1949
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 6
زودترین زمان ارسال : 14 آذر

معرفی کتاب مرگ فروشنده اثر آرتور میلر

کتاب مرگ فروشنده، نمایشنامه ای است نوشته ی آرتور میلر که از همان بدو انتشار در سال 1949، به یکی از برجسته ترین آثار تئاتر آمریکا تبدیل شد. آرتور میلر با خلق شخصیت ویلی لومان، فروشنده ی دوره گرد سالخورده ای که اکنون به سختی می تواند خرج زندگی اش را درآورد، تعریف جدیدی از قهرمان تراژیک به عنوان انسانی با آرزوهای بی نهایت بزرگ ولی غیرواقع بینانه ارائه کرد. ویلی لومان، سی و چهار سال است که به فروشندگی اشتغال داشته و اکنون در شصت سالگی به خاطر از دست دادن قدرت و سودمندی دوران جوانی به حاشیه رانده شده است. او بدون وجود هیچ افق امیدوارکننده ای از آینده، باید با شکست ها و ناامیدی های گذشته اش رو به رو شود. با گذشت داستان، ویلی دست به اقدام شجاعانه ای می زند اما آیا او یک قهرمان است یا آدم نادانی که فقط خود را فریب داده؟

کتاب مرگ فروشنده


ویژگی های کتاب مرگ فروشنده

برنده ی جایزه ی پولیتزر نمایشنامه سال 1949

فیلم هایی بر اساس این کتاب در سال های مختلف ساخته شده است.

برنده جایزه ی نمایشنامه ی حلقه ی منتقدین نیویورک سال 1949

آرتور میلر
آرتور اشر میلر، زاده ی 17 اکتبر 1915 و درگذشته ی 10 فوریه ی 2005، نمایشنامه نویس و مقاله نویس آمریکایی بود.میلر در هارلم نیویورک به دنیا آمد و دومین فرزند از سه فرزند خانواده بود. او به دانشگاه میشیگان رفت و ابتدا در رشته ی روزنامه نگاری مشغول تحصیل شد. میلر در ژورنال دانشگاه، میشیگان دیلی، فعالیت داشت و در همین زمان، اولین نمایشنامه ی خود را نوشت. او سپس رشته ی تحصیلی خود را به زبان انگلیسی تغییر داد و اولین نمایشنامه اش، برنده ی جایزه ی آوری هاپوود شد که او را بیشتر ترغیب کرد تا کار خود را ...
نکوداشت های کتاب مرگ فروشنده
This is one of the finest dramas in the whole range of the American theater.
این اثر، یکی از بهترین نمایشنامه ها در طول تاریخ تئاتر آمریکا است.
New York Times New York Times

Miller's extraordinary masterpiece.
شاهکار خارق العاده ی میلر.
Penguin

An enchanting story.
داستانی مسحورکننده.
Chicago Tribune Chicago Tribune

قسمت هایی از کتاب مرگ فروشنده (لذت متن)
اینجا یک خانه است، یا بهتر بگوییم استخوان بندی خانه ای است که از آن اتاق خواب طبقه ی بالا و در طبقه ی اول آشپزخانه و پهلوی آن، اتاق خواب دیگری، به چشم می خورد. بین اتاق ها دیواری نیست و همه چیز را می توان دید، درست همانطور که در دنیای خاطرات و رویاها، خانه ها و اتاق هایی که در آن ها زندگی می کرده ایم، صحبت ها و فریاد هایی را که دیوار بینشان حایل بود، بدون هیچ دیواری می بینیم و به خاطر می آوریم.

چرا دارم تلاش می کنم تا به چیزی تبدیل شوم که نمی خواهم باشم... در حالی که تمام چیزی که می خواهم، آن بیرون است و انتظار لحظه ای را می کشد که بگویم می دانم چه کسی هستم.

تو در این دنیا فقط صاحب چیزی هستی که می توانی آن را بفروشی.