کتاب رنگ جادو

The Colour of Magic

مشخصات کتاب رنگ جادو
مترجم :
شابک : 978-964-6807-85-3
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 288
سال انتشار شمسی : 1392
سال انتشار میلادی : 1983
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 4
زودترین زمان ارسال : 2 آبان

جزو لیست برترین رمان های ادبیات نوجوان

سریالی بر اساس این کتاب در سال 2008 ساخته شده است.

معرفی کتاب رنگ جادو اثر تری پراچت

کتاب رنگ جادو، رمانی فانتزی نوشته ی تری پراچت است که به عنوان اولین اثر از مجموعه کتاب های «جهان صفحه» در سال 1983 به چاپ رسید. در جهانی که بر پشت لاک پشتی غول پیکر قرار دارد، سفری لذت بخش، طوفانی، هیجان انگیز و فوق العاده عجیب آغاز می شود. در دنیای این داستان به یاد ماندنی، چیزهای عجیب و غریب بسیاری به چشم می خورند: جادوگری حریص و نادان؛ گردشگری بومی که چمدانش روی صدها پای کوچک حرکت می کند؛ اژدهایانی که تنها زمانی که به آن ها باور داشته باشید، وجود خواهند داشت و درنهایت، لبه و کناره ی این سیاره که ماجراهای مختص به خود را دارد.

کتاب رنگ جادو

تری پراچت
تری پراچت، زاده ی 28 آپریل 1948 و درگذشته ی 12 مارس 2015، رمان نویس انگلیسی بود. پراچت در باکینگهام شایر به دنیا آمد. او از همان کودکی برای مجله ی مدرسه داستان می نوشت و به نجوم بسیار علاقه مند بود.پراچت در سال 1968 داستانی از خود را به یک موسسه ی نشر کتاب فرستاد و همین رمان در سال 1971 به چاپ رسید. این کتاب با نظر مثبت منتقدین مواجه شد و راه را برای سایر رمان های پراچت باز کرد. تری پراچت در سال های پایانی عمر خود به آلزایمر مبتلا شد و سرانجام در 67 سالگی در خانه اش چشم از جهان فرو بست.
نکوداشت های کتاب رنگ جادو
Pratchett is one of the best, and one of the funniest English authors.
پراچت، یکی از بهترین و بامزه ترین نویسندگان انگلیسی است.
Independent Independent

An inventive and fun read.
اثری مبتکرانه و سرگرم کننده.
Kirkus Reviews Kirkus Reviews

Extraordinarily funny.
فوق العاده خنده دار.
Guardian Guardian

قسمت هایی از کتاب رنگ جادو (لذت متن)
چیزی که درباره ی قهرمان ها دوست نداشت این بود که آن ها معمولا در هوشیاری، افسرده بودند و در مستی، دیوانه.

صفحه آشکارا بر پشت لاک پشتی غول پیکر در فضا در گذر بود و خدایان عادت داشتند به اطراف خانه های خداناباوران بروند و پنجره هایشان را بشکنند.

اما تجربه به او ثابت کرده بود که جهان هستی، دیر یا زود، تعادل معمول خود را دوباره به دست می آورد و همان بلاهای همیشگی را بر سر او نازل می کرد.