جزیره گنج

Treasure Island

مشخصات کتاب جزیره گنج
مترجم :
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-964-213-099-3
تعداد صفحه :248
سال انتشار شمسی :1396
سال انتشار میلادی :1882
سری چاپ :2
زودترین زمان ارسال :3 اردیبهشت

جزو لیست برترین رمان های ادبیات نوجوان

فیلم هایی بر اساس این کتاب در سال های مختلف ساخته شده است.

این کتاب توسط نشرهای هرمس، دبیر و آبشن نیز منتشر شده است.

معرفی کتاب جزیره گنج اثر رابرت لوییس استیونسون | ایران کتاب

کتاب جزیره گنج، رمانی کلاسیک و ماجرایی نوشته ی رابرت لوییس ‌استیونسون است که نخستین بار در سال 1882 انتشار یافت. مردی جوان به نام جیم هاوکینز بر بستر یکی از بزرگان خانواده ی خود حاضر می شود اما هیچ نمی داند که آن مرد، روزی دزد دریایی بوده و در میان متعلقاتش، نقشه ای وجود دارد که دربردارنده ی مسیر رسیدن به جزیره ای به خصوص است؛ جزیره ای که در آن، گنجی متعلق به دزد دریایی مشهور و بدنام، کاپیتان فلینت، دفن شده است. جیم و همراهانش، قایقی اجاره می کنند تا به سوی جزیره به راه بیافتند، غافل از این که در میان خدمه ای که استخدام کرده اند، افرادی از گروه کاپیتان فلینت وجود دارند. رمان جزیره گنج با ارائه ی داستانی جذاب و پرحادثه، قواعد و قوانین داستان های مربوط به دزدان دریایی را از نو نوشت و به عنوان اثری کلاسیک، در تاریخ ادبیات جهان، ماندگار شد.

کتاب جزیره گنج

نکوداشت های کتاب جزیره گنج
An enduring tale of greed, loyalty, discovery, and adventure.
حکایتی جاودان درباره ی حرص، وفاداری، اکتشاف و ماجراجویی.
Children's Literature

The most popular pirate story ever written in English.
محبوب ترین داستان انگلیسی مربوط به دزدان دریایی.
Barnes & Noble

A brilliant classic story.
یک داستان کلاسیک درخشان.
Penguin

قسمت هایی از کتاب جزیره گنج (لذت متن)
آقای تره لاونی، دکتر لیوسی و سایر آقایان از من خواستار شدند که تمام داستان جزیره گنج را از ابتدا تا انتها بنویسم و چیزی را پنهان نسازم. بدین جهت در سال ۱۷۶۰ میلادی و در سن هفده سالگی قلم به دست گرفتم و این داستان را از روزی شروع کردم که پیرمرد دریانوردی که روی صورتش جای زخمی بود، به مهمانخانه بن بوو که پدرم آن را اداره می کرد، جهت اقامت قدم گذاشت.

اطراف خود و مناظر این جزیره را که تازه بدان قدم گذاشته بودم با علاقه ی فراوانی تماشا می کردم. از یک سرزمین پست که قسمتی از آ نرا آب فرا گرفته بود، گذشتم و به کناره ی قسمتی باز رسیدم که سطح آن شنی بود و به اندازه نیم مایل درازا داشت. در این قسمت درختان زیادی که شبیه کاج بودند دیده می شد. در انتهای باز این منطقه، تپه ای قرار داشت که بر فراز آن برج های صخره ای شگفت انگیزی در زیر نور خورشید به روشنی می درخشیدند. پس از آن، به منطقه ای رسیدم که در آن جا جنگل ممتدی از درختان کاج در طول شنزار روئیده بود. شاخه های درختان به طرز شگفت انگیزی به پایین خم شده بود و برگ های آن ها ضخیم و پهن بودند.

من گفتم: «آقای هندز، اگر یک قدم دیگر برداری، مغزت را منفجر می کنم!» و با لبخندی ادامه دادم: «می دانی، آدم های مرده، گاز نمی گیرند.»