ارباب حلقه ها

The Lord of the Rings

  • قیمت : ۱۴۶,۵۰۰ تومان
  • وضعیت : ناموجود

معرفی کتاب ارباب حلقه ها اثر جی. آر. آر. تالکین

مجموعه ی پیش رو، سری کتاب های رمان ارباب حلقه ها را برای طرفداران جدید تالکین و یا خوانندگان علاقه مند به کشف دوباره ی سرزمین میانی به ارمغان اورده است. این مجموعه، عناوین یاران حلقه، دو برج و بازگشت پادشاه را دربردارد. سه گانه ی رمان ارباب حلقه ها، اثر جی.ار.ار تالکین، شاهکاری بدیع و تکرارنشدنی است. این عنوان، پرمخاطب ترین و تأثیرگذارترین حماسه ی فانتزی و یکی از به یاد ماندنی ترین و دوست داشتنی ترین حکایت ها در دنیای ادبیات جهان است. رمان ارباب حلقه ها که برای اولین بار در سال 1954 به چاپ رسید، چارچوب و استاندارد تمامی آثار فانتزی حماسی بعد از خود را تعیین کرد. هابیتی جوان به اسم فرودو بگینز، با اصرار و پافشاری جادوگری مرموز به اسم گاندلف، سفری حیاتی و بی نهایت خطرناک را برای نابودی حلقه ی یگانه آغاز می کند. این حلقه که قرن ها قبل توسط ارباب تاریکی، سارون، ساخته و سپس گم شد،سلاحی شیطانی است و سارون، به هر قیمتی در پی بازپس گیری آن است. ارباب تاریکی با به دست گرفتن دوباره ی قدرت حلقه، خشم و عذاب خود را بر تمامی سرزمین میانی نازل خواهد کرد. تنها راه جلوگیری از تبدیل این سرگذشت وحشتناک به واقعیت، بازگرداندن حلقه به جایی به اسم موردور است؛ این مکان، تنها محلی است که حلقه در آن نابود می شود و از بداقبالی قهرمانان داستان، موردور، کنام ارباب تاریکی، سارون است. خواندن سه گانه ی رمان ارباب حلقه ها، نه تنها برای طرفداران بلکه برای علاقه مندان به ادبیات کلاسیک نیز، بسیار ضروری است.

کتاب ارباب حلقه ها


ویژگی های کتاب ارباب حلقه ها

جزو فهرست ۱۰۰ کتاب قرن لوموند

این عنوان، یک مجموعه ی سه جلدی است.

برنده ی جایزه ی بین المللی داستان فانتزی سال 1957

برنده جایزه ی تالار مشاهیر پرومتئوس سال 2009

سه گانه ای بر اساس این کتاب، با همین عنوان به کارگردانی پیتر جکسون ساخته شده است.

مشخصات کتاب ارباب حلقه ها
نوع جلد :گالینگور
قطع :پالتویی
سال انتشار شمسی :1395
سال انتشار میلادی :1954
شابک :978-964-334-116-9
سری چاپ :9
تعداد صفحه :2302
نکوداشت های کتاب ارباب حلقه ها
Among the greatest works of imaginative fiction of the twentieth century.
یکی از بهترین آثار تخیلی قرن بیستم.
Sunday Telegraph Sunday Telegraph

An extraordinary work — pure excitement.
اثری خارق العاده هیجانی ناب.
New York Times New York Times

One of the very few works of genius in recent literature.
یکی از معدود آثار اصیل در ادبیات موخر.
New Republic New Republic

بخش هایی از کتاب ارباب حلقه ها (لذت متن)
تصمیم گرفتن دست خودمان نیست. تنها چیزی که باید درباره اش تصمیم بگیریم این است که با روزگاری که نصیب ما شده است، چه بکنیم.

زیاد مشتاق نباش که به خاطر ترس از امنیت به اسم عدالت مردم را به مرگ محکوم کنی. حتی خردمند هم نمی تواند فرجام کار را ببیند.

همه در طول زندگی شان در چنین موقعیت هایی قرار می گیرند؛ ولی تصمیمش با ما نیست، تنها تصمیمی که می توانیم بگیریم این است که از زمان مان درست استفاده کنیم... در این دنیا نیروهای دیگری هم به غیر از نیروهای شیطانی وجود دارد... به خاطر همین بود که «بیلبو» توانست حلقه را پیدا کند، که در این صورت «قسمت» بود که حلقه به دست تو برسد. این فکر دلگرم کننده ا ست.