کتاب رزا

Rosa
کد کتاب : 887
مترجم :
شابک : 978-964-7703-58-1
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 272
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 1908
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 5
زودترین زمان ارسال : 11 مهر

کنوت هامسون برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال 1920

معرفی کتاب رزا اثر کنوت هامسون

کتاب رزا، رمانی نوشته ی کنوت هامسون است که برای نخستین بار در سال 1908 انتشار یافت. راوی داستان رمان رزا، مردی بیست و دو ساله به نام پارلیوس است که اتفاقات گاهاً کمیک و بعضاً تراژیک پیرامون بیوه ای جوان و دوست داشتنی به نام رزا، همسر سابق رزا با نام آرنتسن و عاشق و دلباخته ی فعلی این زن یعنی هارتویگسن را به نظاره نشسته است. با پیشروی داستان، مخاطب به تدریج مشاهده می کند هر کدام از این شخصیت ها که در دهکده ای کوچک گیر افتاده اند، در حال پنهان کردن حقایقی هستند. پارلیوس که خود به نوعی مجذوب رزا شده، همانند همه ی داستان های بزرگ هامسون، درمی یابد که حقیقت بسیار پیچیده تر از آن چیزی است که زندگی روزمره و ظاهر اتفاقات نشان می دهد.

کتاب رزا

کنوت هامسون
کنوت هامسون در ۴ اوت ۱۸۵۹ در خانواده ی فقیر و روستایی در شمال نروژ متولد شد.بیست و دو ساله بود که وطن خویش، نروژ را ترک گفت و به آمریکای شمالی رفت. از سال ۱۸۸۳ به بعد حرفه ی اصلی خویش را نویسندگی قرار داد و به تدریج آثاری منتشر کرد.با انتشار رمان روانکاوانه و نیمه خودزندگی نامه ی گرسنه در سال ۱۸۹۰، شهرت هامسون به اوج رسید. برخی منتقدین، فرانتس کافکا را در نوشتن داستان کوتاه هنرمند گرسنه متأثر از این رمان می دانند. در سال ۱۹۲۰ هامسون برنده ی جایزه ی نوبل در ادبیات گردید که نگارش رمان حماسی میو...
نکوداشت های کتاب رزا
One of the most engaging of Hamsun's fictions.
یکی از جذاب ترین داستان های هامسون.
Google Books

Written with masterly skill.
نگاشته شده با مهارتی استادانه.
Kirkus Reviews Kirkus Reviews

Hamsun is at his best in this novel.
هامسون در این رمان، در اوج نویسندگی خود قرار دارد.
Fantastic Fiction

قسمت هایی از کتاب رزا (لذت متن)
رزا هرچه بخواهی می توانی بگویی اما عشقی جز آنچه انسان از دیگری می رباید، وجود ندارد.

خمیر نرم را برای مدتی طولانی ورز داده بودم و آن را با چاقو به قطعات کوچکتر تقسیم کردم؛ حالا چاقو را نشانش دادم و به او گفتم: «بهتر نبود اگر جفتمان می مردیم؟» او در جواب گفت: «چرا، با من به کابین بیا تا انجامش دهیم!»