آب های شمال

The North Water

  • قیمت : ۲۰,۰۰۰ تومان
  • قیمت برای شما : ۱۶,۰۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود

معرفی کتاب آب های شمال اثر ایان مگوایر

کتاب آب های شمال، رمانی نوشته ی ایان مگوایر است که اولین بار در سال 2016 منتشر شد. در سال 1859، مردی به نام پاتریک سامنر سوار یک کشتی شکار نهنگ به مقصد مدار شمالگان در نزدیکی قطب شمال می شود. او که ارتش بریتانیا را با آبرویی لکه دار شده، ترک کرده، چاره ای ندارد تا به عنوان جراح کشتی در این سفر عجیب و اسرارآمیز همراه باشد. اما زمانی که در اواسط راه، پسری به طرز وحشیانه ای به قتل می رسد، همه چیز برای سامنر تغییر می کند. او خیلی زود باید با مردی بدذات به نام هنری درکس رو به رو شود؛ مردی که سامنر حتی در نبرد محاصره ی دهلی نیز، به شرارت او کسی را ندیده بود.

کتاب آب های شمال


ویژگی ها کتاب آب های شمال

جزو لیست پرفروش ترین های نیویورک تایمز

برنده ی جایزه ی انکور سال 2017

نامزد جایزه ی من بوکر در سال 2016

مشخصات کتاب آب های شمال
قطع :رقعی
نوع جلد :سلفونی
شابک :978-600-461-092-6
تعداد صفحه :312
سال انتشار شمسی :1396
سال انتشار میلادی :2016
سری چاپ :1
بیشتر بخوانید

داستان های معمایی و تریلر، قلمرو هیجان و تعلیق

این دسته از کتاب ها، ضربان قلب مخاطب را به بازی می گیرند و هیجان و احساس ورود به دنیایی جدید را برای او به ارمغان می آورند.

آینه ی تمام نمای زندگی بشر در ادبیات تاریخی

می توان گفت که هدف اصلی این ژانر، «زندگی بخشیدن به تاریخ» از طریق ساختن داستان هایی درباره ی گذشته یا یک دوره ی تاریخی خاص است.

نکوداشت های کتاب آب های شمال
Great fun and shocking, thrilling and provocative.
بسیار سرگرم کننده و شوک آور، هیجان انگیز و حس برانگیز.
Independent Independent

Riveting and darkly brilliant.
مهیج و به شکل تاریکی درخشان.
New York Times Book Review New York Times Book Review

An amazing journey.
سفری شگفت انگیز.
Publishers Weekly Publishers Weekly

بخش هایی از کتاب آب های شمال (لذت متن)
کلمات، فقط صداهایی با نظمی مشخص هستند و او می تواند هر طور که می خواهد از آن ها استفاده کند. خوک ها خر خر می کنند، اردک ها کوئک کوئک می کنند و آدم ها دروغ می گویند؛ رسم زمانه به طور کلی اینگونه است.

او به خودش یادآوری می کند که بیش از اندازه فکر کردن، اشتباهی بزرگ است؛ اشتباهی بزرگ. سر زندگی را نمی شود شیره مالید یا آن را مجبور به اطاعت از خود کرد.

آن ها سرانجام در آخرین هفته ی جوئن به آب های شمال رسیدند و نیزه ی بلک، دم دمای گرگ و میش روز بعد بر تن اولین نهنگ آن سفر نشست. سامنر نیز با همهمه ی فریاد و کوفته شدن پاشنه ی پوتین ها از خواب بیدار شد و خود را بی درنگ به عرشه ی بالایی کشتی رساند. اینک تیرک های فلزی در هوا می چرخیدند و نهنگ چاره ای جز بازگشت به اعماق دریا نداشت، هرچند تنها بیست دقیقه ی بعد و یک مایل آن سوتر از آب بیرون زد و نیزه ی بلک هنوز بر بدن او پیچ و تاب می خورد. حالا خون شکار در میان تلاطم امواج و پرتوهای آفتاب می درخشید و بر پوست حیوان جاری می شد.