کتاب شیر سیاه

Black Milk
  • 10 % تخفیف
    قیمت : 52,500 | 47,250 تومان

  • موجود
  • انتشارات: علم علم
    نویسنده:
کد کتاب : 968
مترجم :
شابک : 978-964-224-899-5
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 348
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2007
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 5 آبان

جزو پرفروش ترین کتاب ها و رمان های ایران

این کتاب با عنوان « بعد از عشق » نیز توسط کتابسرای نیک منتشر شده است.

معرفی کتاب شیر سیاه اثر الیف شافاک

کتاب شیر سیاه، اثری نوشته ی الیف شافاک است که نخستین بار در سال 2007 انتشار یافت. شافاک، پس از تولد اولین فرزندش در سال 2006، دچار افسردگی پس از زایمان و بحران روحی شدیدی شد. احساس گناه، اضطراب و تشویش درباره ی این که آیا می تواند مادر خوبی باشد، شافاک را رها نمی کرد؛ او به همین خاطر، نوشتن را کنار گذاشت و باور خود به قدرت کلمات را به طور کلی از دست داد. شافاک در این شرح حال جذاب، داستان سفر پرفراز و نشیب خود را روایت می کند. او با شناسایی جنبه های مختلف و متضاد شخصیتش که هر کدام ویژگی های مختص به خود را دارند، به دنبال رسیدن به تعادلی میان این جنبه ها و یا حداقل شخصیتی واحد است. این نویسنده با آمیزش تجارب خود با زندگی نویسندگان بزرگی همچون سیلویا پلات، ویرجینیا وولف، آلیس واکر و زلدا فیتزجرالد، به دنبال راه حلی کاربردی برای ناسازگاری های میان خلق هنری و اجرای کامل نقش مادری است.

کتاب شیر سیاه

الیف شافاک
الیف شافاک یا الیف شفق، زاده ی ۲۵ اکتبر ۱۹۷۱ استراسبورگ فرانسه) نویسنده ای ترک تبار است. او از دانشگاه تکنیک اورتا دو غوی آنکارا لیسانس روابط بین الملل و فوق لیسانس مطالعات زنان و دکترای علوم سیاسی گرفت. او در هنگام تحصیل در دوره ی فوق لیسانس، اولین کتاب داستانش را در سال ۱۹۹۴ و در سال ۱۹۹۷ هم رمان دومش را منتشر کرد. پس از اتمام دوره ی دکترا به استانبول آمد و آینه های شهر را نوشت. شافاک در سال های ۲۰۰۴–۲۰۰۳ با درجه استادیاری در دانشگاه میشیگان و بعد در بخش مطالعات خاور نزدیک دانشگاه آری...
نکوداشت های کتاب شیر سیاه
A thoughtful and incisive meditation on literature, motherhood, and spiritual wellbeing.
تأملی خردمندانه و اثرگذار درباره ی ادبیات، مادر بودن و سلامت روحی.
Amazon Amazon

Searingly honest, eloquent, and unexpectedly humorous.
فوق العاده صادقانه، شیوا و به شکل غیرمنتظره ای طنزآمیز.
Barnes & Noble

An affecting and beautifully written book.
کتابی تأثیرگذار و خوش ساخت.
Penguin

قسمت هایی از کتاب شیر سیاه (لذت متن)
یکی از بزرگ ترین مغلطه هایی که بنی آدم ساخته و پرداخته این است که چون تنهایی مخصوص خداست پس همه باید ازدواج کنند. چون زوج زوج سوار کشتی نوح شده ایم، دلیل نمی شود مجبور باشیم همه راه را زوج زوج طی کنیم.

قاعده ای هست که تا به امروز تغییر نکرده است: مردهای نویسنده را ابتدا «نویسنده» می بینند، بعد «مرد». اما زن های نویسنده را ابتدا «زن» می بینند، بعد «نویسنده».

این جهان بزرگ را باید مثل کتابی باز ببینی. مثل کتابی که در انتظار خواننده اش است. هر روزش را باید جداگانه خواند. نه روی گذشته باید تمرکز کنی، نه روی آینده. اصل این لحظه است. باید صفحه به صفحه پیش بروی.