کتاب داستان های خوب برای دختران بلند پرواز (۲ جلدی)

Good Night Stories for Rebel Girls

مشخصات کتاب داستان های خوب برای دختران بلند پرواز (۲ جلدی)
مترجم : آرزو گودرزی

شابک : 978-600-8547-94-5
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 411
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 2016
نوع جلد : جلد نرم
سری چاپ : 8
زودترین زمان ارسال : 1 بهمن

جزو پرفروش ترین کتاب ها و رمان های ایران

مصور

معرفی کتاب داستان های خوب برای دختران بلند پرواز (۲ جلدی) اثر فرانچسکا کاوالو

کتاب داستان ‌های خوب برای دختران بلند‌‌پرواز، اثری موفق نوشته ی النا فاویلی و فرانچسکا کاوالو است که اولین بار در سال 2016 وارد بازار نشر شد. نویسندگان این کتاب، با مجموعه ای از صد داستان درباره ی زندگی صد زن خارق العاده و جریان ساز، از الیزابت اول گرفته تا سرنا ویلیامز، دست به خلق دوباره ی قصه های پریان زده اند. این کتاب که توسط شصت زن هنرمند از سراسر جهان تصویرگری شده، به دختران نوجوان کمک می کند تا رویاهای بزرگی را در سر بپرورانند. این داستان های واقعی به طیف گسترده ای از شخصیت های زن مربوط می شوند و به نکوداشت دستاوردها و تلاش های این زنان تأثیرگذار می پرازند. همه ی داستان های این کتاب به سبک قصه های پریان نوشته شده اند و با نثری جذاب، مخاطب را به شکلی کامل با شرایط روحی و مادی هر قهرمان آشنا می کنند.

کتاب داستان های خوب برای دختران بلند پرواز (۲ جلدی)

نکوداشت های کتاب داستان های خوب برای دختران بلند پرواز (۲ جلدی)
Heartwarming and thought-provoking.
پراحساس و تفکربرانگیز.
School Library Journal School Library Journal

A must-have for every girl or young woman you know.
اثری ضروری برای هر دختر یا زن جوانی که می شناسید.
Forbes

Empowering, moving and inspirational.
نیروبخش، تکان دهنده و الهام بخش.
Water Stones

قسمت هایی از کتاب داستان های خوب برای دختران بلند پرواز (۲ جلدی) (لذت متن)
شوهر او، مارتی، نیز در هاروارد درس می خواند. اطرافیان به مارتی می گفتند: «همسر تو باید در خانه بماند و آشپزی و بچه داری کند.» اما مارتی به این حرف ها اهمیت نمی داد. روث اصلا آشپزی بلد نبود! و مارتی خودش دوست داشت از دخترشان مراقبت کند و به همسر با استعدادش نیز افتخار می کرد. روث مشتاقانه حقوق زنان را دنبال می کرد و در شش پرونده مهم درباره ی تساوی جنسیتی در دادگاه عالی ایالات متحده ی آمریکا به دفاع پرداخت. پس از آن او دومین زن در تاریخ آمریکا شد که به مقام قاضی دادگاه عالی نایل آمده است.

روزگاری در انگلستان دختری به نام جین زندگی می کرد که عاشق بالا رفتن از درختان و کتاب خواندن بود. آرزوی بزرگ او این بود که به آفریقا سفر کند و در آنجا با حیوانات وحشی وقت بگذراند. بنابراین یک روز با دفترچه یادداشت و دوربین شکاری خود به تانزانیا پرواز کرد تا به طور جدی درباره ی شامپانزه ها در محیط طبیعی شان مطالعه کند. در ابتدا نزدیک شدن به شامپانزه ها آسان نبود و آن ها هر وقت او را می دیدند فرار می کردند. اما جین هر روز دقیقا در همان زمان و مکان همیشگی به دیدن آن ها می رفت. سرانجام شامپانزه ها اجازه دادند که به آن ها نزدیک شود. اما برای جین نزدیک شدن به شامپانزه ها کافی نبود. می خواست با آن ها دوست شود. نام گله ی شامپانزه ها را که خود نیز عضوی از آن شده بود «گروه موز» گذاشت و همیشه وقتی به دیدن شان می رفت، به آن ها موز می داد.

آسترید بسیار شجاع و قوی بود و هرگز از تنها ماندن هراسی نداشت. از عهده ی هر کاری بر می آمد: آشپزی و تمیزکاری، تعمیر دوچرخه و راه رفتن روی شیروانی ها، و حتی مبارزه با قلدرها و نوشتن داستان های حیرت انگیز. آیا به نظرتان این شخص آشنا نیست؟ اگر کتابی درباره ی دختر شجاع و قوی و نترسی به نام «پی پی جوراب بلند» خوانده باشید، حتما تعجب نمی کنید اگر بفهمید که آن کتاب بی نظیر را آسترید نوشته است.