کتاب تابستان گند ورنون

Vernon God Little

  • 15 % تخفیف
    قیمت : 20,000 | 17,000 تومان

  • موجود
  • انتشارات: افق افق
    نویسنده:
مشخصات کتاب تابستان گند ورنون
مترجم :
شابک : 978-9643695095
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 496
سال انتشار شمسی : 1392
سال انتشار میلادی : 2003
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 29 مهر

برنده ی جایزه ی من بوکر سال 2003

معرفی کتاب تابستان گند ورنون اثر دی.بی.سی.پیر

در این رمان، که سال 2003 با عنوان «vernon god little» به چاپ رسید، داستان بخشی از زندگی «ورنون»، نوجوان 15 ساله و شوخ داستان از زبان خود او روایت می شود. او به اتهام کشتار گروهی دانش آموزان مدرسه ای در ایالت تگزاس دستگیر شده، در حالی که قاتل اصلی دوست صمیمی اوست که چندی پیش اقدام به خودکشی کرده است. انتخاب ورنون به عنوان راوی داستان با شوخ طبعی و گستاخی خاص خود سبب جذابیت بیشتر این داستان شده و می توان آن را یکی از نقاط قوت داستان دانست.
زندانی شدن ورنون، زندگی او را به خطر انداخته اما او دست از شوخی هایش برنمی دارد. در این داستان ناعادلانه قتلی به این نوجوان نسبت داده می شود و او را وارد بند اعدامی های زندان می کند. او حالا به یک قاتل روانی تبدیل شده و در کنار افرادی زندگی می کند که با بی رحمی انسان هایی را به قتل رسانده اند. نزدیک شدن ورنون به زمان مجازات، سبب می شود معصومیت و لبخندهای ورنون از دست برود.

ورنون گرگوری با بی گناهی ذاتی اش و با طنزی شیرین و نگاهی گستاخانه، زندانیان بند اعدامی را انسان هایی محترم جلوه می دهد و با همیاری قهرمان های داستان، آثار کلاسیک آمریکا را تداعی می کند: روایت ورنون یادآور ناتوردشت است و فراز و نشیب زندگی اش نه تنها از او هاکلبری فینی امروزی می سازد، بلکه طغیانگری هم نسل امینم را نیز مجسم می کند.

آبزرور در توصیف این رمان نوشته: یکی از اصیل ترین و خنده دارترین صداهای روایی در دوران اخیر. همچنین ساندی تلگراف نیز درباره این رمان آورده است: پی یر از دل فضولات جامعه فاسد، یک شاهکار طنز آفریده است.

کتاب تابستان گند ورنون