کتاب جهانشهر

Cosmopolis
  • 20 % تخفیف
    قیمت : 18,500 | 14,800 تومان

  • موجود
  • انتشارات: ورا ورا
    نویسنده:
کد کتاب : 15031
مترجم :
شابک : 978-6009823130
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 220
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 2003
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 16 مرداد

معرفی کتاب جهانشهر اثر دان دلیلو

رمان «مائو دوم» به جامعه امریکایی پیش از رخداد واقعه یازده سپتامبر می پردازد و رمان «جهانشهر» تاریخ وقایع اش مربوط به پس از رخداد یازده سپتامبر است. در این رمان مدیری در ماشین خود از خیابان های شهر نیویورک عبور می کند و ضمن آن وقایع مختلف را دیده و از دریچه ذهن خود به روایت آنها می پردازد، در رمان جهانشهر انسانی به نمایش گذاشته شده که ذهنش سرشار از ایده ها و نگره های فروریخته است، انسانی که خود را در گستره وسیع سیاست های مبهم و عجیب که از همه جنبه های آنها اطلاع ندارد، گرفتار دیده و به سختی می تواند از هراس آینده روح و روان خویش را رها سازد.

دلیلو در رمان جهانشهر جامعه ای را به تصویر کشیده که پس از واقعه یازده سپتامبر دچار سرگشتگی است، او به شرقی بودن ریشه تروریسم در جامعه امریکایی بخصوص آنچه مربوط به واقعه یازده سپتامبر است اعتقاد ندارد و فکر می کند مسائل پیچیده تر از آن چیزی هستند که به نظر می آیند، دلیلو در رمان مائو دوم نیز که عمده آن در خصوص وقایع یک مقطع خاص زمانی در دهه های گذشته است و پیش از یازده سپتامبر رخ می دهد، به کشورهای خاورمیانه و بخش های ملتهب این گوشه از جغرافیا می پردازد و رمانش حول محور رخدادهایی شکل می گیرد که نشان دهنده نقش های سیاسی پیچیده در جهان معاصر ما هستند. داستان ترور و جنایت در دنیای نیویورکی مد نظر دان دلیلو، گوشه هایش؛ بدون آنکه توجه داشته باشیم نویسنده اساسا اعتقادی به غرب و امریکای معصوم در برابر دیو تروریسم ندارد، به هم وصل نمی شوند. جالب است در این رمان و رمان های دیگر نویسنده شهیر و سیاسی نویس امریکایی، واقع گرایی جهان وطنی وجود دارد که در نهایت باعث شده اعتماد خواننده امریکایی و خوانندگان شرقی آثار او به یک اندازه متوجه جذابیت و آگاهی اثر شود. جهانشهر رمان حجیمی نیست، می توان آن را در یک روز خواند و برای علاقه مندان به این نوع از ادبیات داستانی لذتی متفاوت را به همراه دارد، ضمن آنکه ترجمه عالی و دقیق ویسی نیز مکمل کیفیت ها و ویژگی های این رمان شده است.

کتاب جهانشهر

دان دلیلو
دان دلیلو (انگلیسی: Don DeLillo؛ زاده ی ۲۰ نوامبر ۱۹۳۶) نویسنده، نمایش نامه نویس، فیلم نامه نویس، پدیدآور و رمان نویس اهل ایالات متحده آمریکا است.«دان دلیلو» در یک خانواده ی کاتولیک ایتالیایی طبقه ی کارگر به دنیا آمد. در نوجوانی علاقه ی چندانی به نوشتن نداشت. او تابستان ها به عنوان پارکبان ، ساعت ها وقت خود را صرف راهنمایی و پارک ماشین ها می کرد. پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه «فوردهام» در «برونکس» با مدرک لیسانس در رشته ی هنرهای ارتباطی در سال 1958 به حرفه ی آگهی نویسی روی آورد. وی بارها شغل...