هنر رمان

The Art of the Novel

مشخصات کتاب هنر رمان
مترجم :
شابک :‏‫‬‭‭978-964-341-218-0
قطع :رقعی
تعداد صفحه :288
سال انتشار شمسی :1397
سال انتشار میلادی :1986
نوع جلد :شومیز
سری چاپ :12
زودترین زمان ارسال :6 خرداد

میلان کوندرا، نامزد جایزه نوبل ادبیات و از پرفروش ترین نویسندگان اروپا

معرفی کتاب هنر رمان اثر میلان کوندرا | ایران کتاب

کتاب هنر رمان، اثری نوشته ی میلان کوندرا است که نخستین بار در سال 1986 منتشر شد. کوندرا در این کتاب ارزشمند، به شکلی درخشان به بررسی آثار چهره های برجسته و متنوعی همچون رابله، سروانتس، استرن، دیدرو، فلوبر، تولستوی و موزیل می پردازد. او به طور ویژه، تفکرات هرمان بروخ را مورد تحلیل قرار می دهد و کاوش جذابش در دنیای رمان های کافکا، پرده از ترس طنزآمیز موجود در جهان بروکراتیزه شده ی کافکا برمی دارد. کوندرا علاوه بر این ها، مباحثی را درباره ی آثار خود مطرح می کند و نگرش خود درباره ی نقش رویدادهای تاریخی در داستان ها، مفهوم یک رویداد داستانی، و خلق شخصیت در رمان های پساروانشناسانه را به تفصیل شرح می دهد.

کتاب هنر رمان

نکوداشت های کتاب هنر رمان
With strikingly original reflections.
با تفکراتی فوق العاده بدیع.
Publishers Weekly Publishers Weekly

Very useful for understanding Kundera's works.
اثری بسیار مفید برای درک آثار کوندرا.
Library Journal Library Journal

An invigorating book.
کتابی روح بخش.
London Review of Books

قسمت هایی از کتاب هنر رمان (لذت متن)
رمان می کوشد تا، در هر مرحله از تاریخ تحول خود، جزئی ناشناخته از هستی را کشف کند و انسان را در برابر «فراموشی هستی» مصون دارد. اگر رمان از این مسیر منحرف شود از «تاریخ خود بیرون می افتد» و رمان نویس به «قلم زنی» مبدل می شود که به جای ادامه ی راه سروانتس، کافکا، بروخ و نظایر آنان، به پرگویی و داستان سرایی محض می پردازد.

نگرش کافکایی، معرف یک امکان بنیادی انسان و جهان اوست، امکانی که از نظر تاریخی، نامتعین، و تقریبا تا ابد همراه انسان است.

من پافشاری هرمان بروخ را در بیان این مطلب درک می کنم و می پذیرم که: یگانه علت وجودی رمان، کشف آن چیزی است که فقط رمان، کشف تواند کرد.