کتاب اتاقی از آن خود

A Room of One's Own
کد کتاب : 440
مترجم : صفورا نوربخش
شابک : 978-964-448-214-4
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 160
سال انتشار شمسی : 1401
سال انتشار میلادی : 1929
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 10
زودترین زمان ارسال : 13 اسفند

اتاقی از آن خود
A Room of One's Own
کد کتاب : 13599
مترجم : معصومه مهرشادی
شابک : 978-6006867335
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 153
سال انتشار شمسی : 1398
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 4
زودترین زمان ارسال : 13 اسفند

معرفی کتاب اتاقی از آن خود اثر ویرجینیا وولف

کتاب اتاقی از آن خود، مقاله ای بلند و تأثیرگذار نوشته ی ویریجینیا وولف است. این مقاله که برای اولین بار در 24 اکتبر 1929 به صورت یک کتاب منتشر شد، بر اساس سخنرانی های ویرجینیا وولف در کالج های زنانه ی نیوهم و گریتون در دانشگاه کمبریج شکل گرفته است. ویرجینیا وولف در این مقاله ی جریان ساز، به محدودیت های زن بودن در اوایل قرن بیستم می پردازد. وولف با نثری حیرت آور و شاعرانگی تأثیرگذار، درباره ی آزادی های سلب شده ی زنان، عدم وجود درآمد و مکانی مستقل برای آن ها صحبت می کند که به عقیده ی او باعث شده اغلب زنان نتوانند استعدادهای ادبی خود را به شکلی شایسته شکوفا سازند. اتاقی از آن خود که همچنان ارتباط و تأثیرگذاری همان روزهای اول انتشارش را حفظ کرده، در زمره ی برترین و باارزش ترین آثار ادبی سراسر جهان قرار دارد و تحلیلی جامع و کامل از زنان و جایگاه آن ها در دنیای امروز ارائه می دهد.

کتاب اتاقی از آن خود


ویژگی های کتاب اتاقی از آن خود

جزو فهرست 100 کتاب قرن لوموند

ویرجینیا وولف
آدلاین ویرجینیا وولف، زاده ی ۲۵ ژانویه ۱۸۸۲ و درگذشته ی ۲۸ مارس ۱۹۴۱، بانوی رمان نویس، مقاله نویس، ناشر، منتقد و فمینیست انگلیسی بود که آثار برجسته ای چون خانم دالووی (۱۹۲۵)، به سوی فانوس دریایی (۱۹۲۷) و اتاقی از آن خود (۱۹۲۹) را به رشته ی تحریر درآورده است.پدرش، لسلی استیون، منتقد برجسته آثار ادبی عصر ویکتوریا و از فیلسوفان مشهور لاادریگرا بود. اگرچه برادران او برای تحصیل به کمبریج فرستاده شدند، او تحصیلات رسمی دریافت نکرد و در منزل معلم خصوصی داشت. ویرجینیا از کتابخانه ی غنی پدر بهره بسیاری...
نکوداشت های کتاب اتاقی از آن خود
Virginia Woolf is one of the 20th century's great innovative writers.
ویرجینیا وولف یکی از بزرگترین نویسندگان خلاق در قرن بیستم است.
Barnes & Noble

An analytical book that is packed with ideas.
کتابی تحلیلی سرشار از ایده و فکر.
New York Times New York Times

A landmark in feminist thought and a rhetorical masterpiece.
نقطه ی تحولی در اندیشه ی فمینیسم و شاهکاری ادبی.
Guardian Guardian

قسمت هایی از کتاب اتاقی از آن خود (لذت متن)
طی همه ی این قرن ها زنان چون آینه هایی عمل کرده اند که قدرتی جادویی و خوشایند دارند و می توانند قامت مرد را دو برابر اندازه ی واقعی اش نشان بدهند. بدون این قدرت، احتمالا زمین هنوز باتلاق و جنگل بود.

صد سال دیگر زنان دیگر جنسیت تحت حمایت نخواهد بود. منطقا در تمام فعالیت ها و کارهایی که روزی از آن ها محروم بوده اند، شرکت خواهند کرد. زمانی که زن بودن دیگر شغل تحت حمایت نباشد، هر اتفاقی ممکن است بیفتد.

بی اعتنایی جهان پیرامون، که کیتس و فلوبر و دیگر مردان هنرمند به سختی قادر به تحمل آن بودند، در مورد او (زن) دیگر بی اعتنایی نبود، خصومت و عناد بود. دنیا به او همچون مردان نمی گفت اگر می خواهی بنویس، برای من فرقی نمی کند. بلکه با قهقهه می پرسید: «می خواهی بنویسی؟ نوشته ی تو به چه دردی می خورد؟»