کتاب انسان و سمبولهایش

Man and His Symbols

مشخصات کتاب انسان و سمبولهایش
مترجم :
شابک : 9789645620194
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 494
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1964
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 12
زودترین زمان ارسال : 22 آبان

Man and His Symbols
به سوی شناخت ناخودآگاه

مشخصات کتاب انسان و سمبول هایش
مترجم :
شابک : 978964683953-3
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 174
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1964
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 6
زودترین زمان ارسال : 21 آبان

معرفی کتاب انسان و سمبول هایش اثر کارل گوستاو یونگ

کتاب انسان و سمبول هایش، اثری نوشته ی کارل گوستاو یونگ است که اولین بار در سال 1964 منتشر شد. این کتاب، وجود خود را مدیون یکی از رویاهای یونگ است. این روانشناس بزرگ در خواب دید که به جای تنها قشری خاص، طیفی گسترده از مردم، آثار او را درک کرده اند و به همین خاطر، خلق این اثر را که مشخصا برای مخاطبین عام نوشته شده، آغاز کرد. یونگ در این کتاب به شکلی کامل و همه جانبه به دنیای ناخودآگاه می پردازد؛ دنیایی که زبانش به عقیده ی یونگ، نمادهایی هستند که خود را پیوسته در رویاها نشان می دهند. یونگ که متقاعد شده بود رویاها می توانند اطلاعاتی کاربردی را از سطوح ناخودآگاه ذهن در اختیار ما قرار دهند، احساس کرد که داشتن درکی بالاتر و بهتر از خویشتن، به داشتن زندگی کامل تر و ثمربخش تری خواهد انجامید. بنابراین، مخاطبین کتاب انسان و سمبول هایش علاوه بر آموختن معنای نمادها در سراسر تاریخ، فرصت به دست آوردن درکی بهتر از خود را خواهند داشت.

کتاب انسان و سمبول هایش


ویژگی های کتاب انسان و سمبول هایش

کارل گوستاو یونگ از بزرگترین روانکاوان قرن بیستم

کارل گوستاو یونگ
کارل گوستاو یونگ، زاده ی 26 جولای 1875 و درگذشته ی 6 جون 1961، روانپزشک، فیلسوف و نویسنده ای سوئیسی بود که به خاطر فعالیت هایش در روانشناسی و ارائه ی نظریاتش تحت عنوان «روان شناسی تحلیلی» شناخته می شود. یونگ در کسویل سوییس متولد شد. او در جوانی مجذوب علم و فلسفه شد و دانشگاه بازل برای تحصیل در رشته ی پزشکی به او بورس داد. یونگ پس از مدتی به عضویت انجمن مناظرات دانشگاه درآمد. او بیش از دو سال در جلسات احضار روح شرکت می کرد چرا که این جلسات را موضوعی برای تحقیقات خود در نظر می گرفت. یونگ دوران ...
نکوداشت های کتاب انسان و سمبول هایش
A magnificent achievement.
دستاوری شکوهمند.
Main Currents

Factual and revealing.
آشکارکننده و حقیقت گرا.
Atlanta Times

A unique opportunity to assess Jung's contribution to the life and thought of our time.
فرصتی منحصر به فرد برای ارزیابی مشارکت های یونگ در رابطه با زندگی و اندیشه در زمانه ی ما.
The Guardian

قسمت هایی از کتاب انسان و سمبول هایش (لذت متن)
انسان امروزی به سبب فقدان درون نگری خود، بهای گزافی برای حفظ اعتقاد خود پرداخته است. او نمی داند که با وجود منطق و کارآیی خود همچنان اسیر «قدرت هایی» است که نمی تواند مهارشان کند.

اسطوره ی قهرمان، رایج ترین و شناخته شده ترین اسطوره هاست. و ما آن را در اساطیر قدیم یونان و روم، در قرون وسطی، در خاور دور، در میان قبایل بدوی کنونی می یابیم، و در خواب های ما هم پدیدار می شود. اسطوره دارای جاذبه ای فریبنده است و اگرچه کمتر به چشم می آید اما اهمیت روانی بسیار دارد.

هدف هنرمند امروزی، بیان پندارهای درونی انسان و پس زمینه ی معنوی زندگی و جهان است.